Toimittajan koulutus

eipä mulla muuta

Katselin tuossa, että Jenni Pääskysaaren koulutus on hankittu peräti Laajasalon Opiston muutaman kuukauden kestävältä radiotoimittaja -kurssilta.

Olen vähän ihmetellyt hänen heikkoa englannin kielen osaamistaan. Auts töks töks. Viimeisessä Kadonneen jäljillä -ohjelmassa asiakas puhui parempaa englantia kuin toimittaja itse.
Muutenkin tämä Jenni on vähän säikähtäneen näköinen eikä osannut toimia törmätessään henkilöön, joka tunsi tämän Jukan sukulaisia. Sanoi vain, että byebye, mepä lähdemme tästä katsomaan taloa, jossa Jukan isä on asunut. Jos ei Jukka olisi huutanut waitaminute, niin sukulaiset olisivat jääneet löytymättä.

Kiinnitin vain huomiota älykkyyseroihin.

8

600

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naisille on

      tätkeää ainoastaan vaimokoulutus

      • ap.

        Ymmärrätkö muuten ohjelmaa Hyvät ja huonot uutiset? Minusta tosi lapsellinen.


      • Huonot Ohjelmistot:.
        ap. kirjoitti:

        Ymmärrätkö muuten ohjelmaa Hyvät ja huonot uutiset? Minusta tosi lapsellinen.

        .

        "Huonot Ohjelmistot" -ohjelmaformaatti on lyönyt Suomessa täysillä läpi

        Har!

        .


    • Katsoja

      Avainsana on tissit eikä älykkyys.

    • Rinnekodista moi!

      Oletko vampas?

    • ..

      Ja oikeassa elämässä asian ratkaisee luonne ja ammattitaito.
      Ulkonäkö on plussaa, mutta kauneus on katsojan silmissä.
      Ammattitaito ja luonne ratkaisee.

      Voisin mainita muutaman ulkoisesti näyttävän tv-toimittajan, joilla on koulutusta ja kokemusta, mutta eivät saa selkeää esitystä aikaiseksi.

      Voisin mainita muutaman tv-toimittajan (komean ja vähemmän), joilla on luonnetta ja kokemusta ja kansa tykkää. Eli saavat töitä ja osaavat sen minkä tekevät.

      Hanki koulutusta, se kannattaa. Mutta luonteella ja kontakteilla pääset eteenpäin. Eikä kannata odotella toimettomana sitä ns parasta paikkaa, vaan hyväksy siltä alalta muitakin duuneja. Saat kokemusta ja kontakteja.

    • 10+3

      Kuka on Jenni Pääskysaari?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3067
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe