oletteko kokeilleet Acaita laihdutuksessa?

Tiitu**

2

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokeiltu on

      Söin jauheena ko.marjaa lusikallisen pv.en käynyt salilla enkä myöskään laihtunu
      Mutta en sairastanu viime talvena ainuttakaan flunstikkia tai räkä tautia.Nyt pöhlöyt-
      täni olen kokeillu nuvorynia eikä pure sekään ellei itse tee jotain elämän tapa muu-
      toksia.Ja kaikilla meitä hyväuskoisia JUILATAAN,pidä pää kylmänä ja käytä knuppia
      oikotietä ei näytä olevan.

    • veganism

      En lähtisi tilaamaan iherbistä mitään, varsinkin kun suomesta saa ihan samaan hintaan tai jopa halvemmallakin,kun vaan osaa oikeasta kaupasta lähteä.

      Muutenkin täälläkin nämä ihmiset mainostavat kyseistä paikkaa liikaa.

      Mutta kuitenkin. Acai marja on siitä tunnettu, että siinä on todella paljon vitamiineja ja hivennäisaineita, siksi sitä kutsutaan niinsanotuksi Superfoodiksi. Superfood on siis jokin hedelmä,vihannes,ynnämuu mikä sisältää normaalia enemmän vitamiineja ja muita sen määrään nähden.

      Acai ei laihduta, mutta Acai on hyvä lisä, jos tuntuu että jää puuttumaan ruokavaliosta jotain vitamiineja ynnämuita. Koska jos kehossa on puutostila vaikkapa vitamiini C:stä, se kostautuu sillä että on kipeä ja saattaa tulla eräänlaisia himotiloja joihinkin ruokiin, eikä välttämättä edes himo ole vaikka appelsiiniin, vaan johonkin sokeriseen ja makeaan.

      Jos Acaita haluaa kokeilla, niitä voi tilata suomalaisista nettimyymälöistä. Myös todella monet myymälät, yleisemmin ekolosiet ja vegekaupat myyvät acai marjoja ihan punnitusmenetelmällä, eli voi käydä ostamassa itselleen pienen pussin ja käyttää.

      Acaita ei kyllä kannata käyttää tabletteina eikä nesteenä, vaan ostaa ihan itse marjoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3544
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2508
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      15
      2438
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      64
      2282
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2181
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      102
      1232
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1097
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1016
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1015
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      979
    Aihe