Apua ollien kanssa!

skedettäjä3000

Elikkäs saan ollien siihen asti kun jalka pitäis luisuttaa lautaa pitkin. En saa laudan perää irti maasta ja etummainen jalka ei ikinä ehdi laudan päähän asti ennen kuin ollaankin jo lähtökohdissa. Miten sais luisutettua sitä pidemmälle ja oikeella tavalla?

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 vuotta skedenny

      opettele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • KhylKhyl

      Kunnon hyppy kun teet sitä ollie ! jos ponnistat 5cm ilmaan niin ei ihme ettet kerkeä potkaista lautaa ilmaan -.-' mutta treeniä vain. itellä meni pitkään ennen kuin sen opin !

    • JS

      Oikeestaan se pitää tehä siin järjestykses, että ensin polkasee laudan takaosan maahan, sitten liu`uttaa etujalkaa eteen ja sit vast hypätä, mut käytännössä nää tapahtuu melkeen samanaikasesti.

      Täs on yks on video missä se selitetään, en tosin teidä miten hyvin osaat enkkua. Tosin tuossa videossa sitä ei vedetä vauhdista, et sinänsä vähän kehno.

      http://www.youtube.com/watch?v=bbDTajAlWFk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      12
      5646
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5279
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3314
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      88
      3233
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      118
      1034
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      56
      1000
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      932
    8. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      43
      716
    9. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      715
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      669
    Aihe