Julkkis karppaajat syynissä ®

Satuitteko katsomaan hei me karpataan ohjelman viimeistä jaksoa? Kundi lihoi kymmenisen kiloa neljässä kuukaudessa maksa ja veriarvot huononi reippaasti... Eikä siinä vielä kaikki se muuttuui ihan julkkishomojen näköiseksi vaatetusta myöten.... Nainen sen sijaan laihtui 13kg ja muuttui muutenkin edukseen.... Tälläkin palstalla ollut juttua tutkimuksesta missä sanottiin ettei karppaus laihduta naisia läheskään yhtä hyvin kuin miehiä.... Metsään meni sekin tutkimus tämän ihmiskokeen myötä, eli tutkimuksiin ei kannata luottaa se on vaan kokeiltava..
5182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Päinvastoin, tutkimusten mukaan karppaus sopii paremmin naisille kuin miehille. Pientä tarkkuutta! Molemmilla sukupuolilla karppaus kuitenkin hakkaa vähärasvaisen ruokavalion laihdutuksessa.

En nähnyt tuota ohjelmaa kuin lopusta, missä todettiin, että tämä meispuolinen henkilö ei noudattanut sovittua dieettiä, kun taas nainen noudatti.

Äänestä
  • "En nähnyt tuota ohjelmaa kuin lopusta, missä todettiin, että tämä meispuolinen henkilö ei noudattanut sovittua dieettiä, kun taas nainen noudatti"


    Nimenomaan, jos joku henkilö ei noudata dieettiä ja lihoo niin eihän se ole dieetin vika. Jos halutaan arvioida dieettiä niin pitäisi olla varmaa tietoa siitä kuinka tarkkaan dieettiä on noudatettu. Yleensä tälläisen tiedon saaminen on vaikeaa, onhan jokaisen oma asia mitä lähikaupan, jääkaapin ja sohvan välisessä privaattitilassa tapahtuu.

    Karppausideologiaan kuuluu kuitenkin virallisten ravintosuositusten haukkuminen koska väestö on keskimäärin lihonut. Sillä asialla ettei kyseisiä suosituksia ole paljoa noteerattu ei tunnu olevan merkitystä. Yleensä juuri ne lihavimmat on vähiten syöneet ja liikkuneet suositusten mukaan.

    Äänestä

Kaverille kävi just niin kuin kaikille epäonnistuneille "karppaajille". VHHsta omaksuttiin runsas rasvojen köyttö ja RHHsta jäi runsas hiilihydraattien käyttö ruokavalioon yhtälö mikä tuottaa läskiä.

Äänestä
  • En nähnyt ko. ohjelmaa. Viittaan kuitenkin "Pahakarppi1" lausunttoon.
    "Miespuolinen henkilö ei noudattanut sovittua dieettiä, kun taas nainen noudatti"

    Niin, jos asi oli näin, niin ei pitäisi jatkaa väärällä informaatiolla.

    Äänestä

mitenköhän se muuttu niin homon näköseksikin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


© Mielenkiintoista kirjoitti:

Satuitteko katsomaan hei me karpataan ohjelman viimeistä jaksoa? Kundi lihoi kymmenisen kiloa neljässä kuukaudessa maksa ja veriarvot huononi reippaasti... Eikä siinä vielä kaikki se muuttuui ihan julkkishomojen näköiseksi vaatetusta myöten.... Nainen sen sijaan laihtui 13kg ja muuttui muutenkin edukseen.... Tälläkin palstalla ollut juttua tutkimuksesta missä sanottiin ettei karppaus laihduta naisia läheskään yhtä hyvin kuin miehiä.... Metsään meni sekin tutkimus tämän ihmiskokeen myötä, eli tutkimuksiin ei kannata luottaa se on vaan kokeiltava..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu