Rock rock! Ensi kesänä 10 vuotta täyttävä Simerock järjestetään jälleen! Toukokuussa järjestetään myös Simerockin bändikisa, jonka voittaja pääsee keikalle Simerockiin.
Simerockin esiintyjälistalta löytyvät mm. Klamydia,Petri Nygård, Stam1na ja Jukka Poika. Simerock järjestetään 10.–11.8 Rovaniemen Ounaspaviljongilla.
Bändikisa pidetään 11.–12.5 Rovaniemen nuorisotila Mondella. Kisan tuomareina esimerkiksi Radio Rockilta Jone Nikula ja Uniklubi-yhtyeen Jussi Selo. Bändikisaan voi ilmoittautua osoitteessa www.simerock.fi.
Festivaalien lipunmyynti käynnistyy 27. huhtikuuta.
Lisää informaatiota:
http://www.simerock.com/
https://www.facebook.com/Simerockfestivaali
Tykkää meistä facebookissa ja tsekkaa kotisivut, niin pysyt ajantasalla uusimmista uutisista! Bileet ei lopu koskaan!
Simerockin 10-vuotisjuhlafestarit Rovaniemellä 10.-11.8.12!
4
352
Vastaukset
- Niilappo
Olin Simerockissa viimeksi 2009, huh mikä meno. pakko ehkä suunnistaa uudestaan...
- markus_Ko
Uuujeeee, Hyvä Rollo!
- paula ja mira <3
PMMP tulee :D
- whatalife....
Ei jeesus että on taas paskoja bändejä. Samat perkeleen staminat, nygårdit ja pmmp:t, jotka on kaikilla muillakin festareilla. Simerock ei selvästikään ole millään muotoa kilpailukykyinen rokkifestari ainakaan bändien suhteen, kai se on se "pohjoisen eksotiikka" joka sitten vetää väkeä, ja toki pohjois-suomesta tulee väkeä kun näillä leveysasteilla tällaiset kinkerit ovat harvinaisuus sinänsä.
MUTTA OIKESTI NYT. Hommatkaa jotain ulkomaisia esiintyjiä edes, niin nousisi festarin osakkeet huomattavasti. Ei näillä bändeillä vielä kuuhun mennä. Tylsää, tylsää ja vielä kerran tylsää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1549302Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3437076Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1036032- 1654007
Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.953365Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu683310Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353308- 1882843
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht762746Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen62359