pankin aukioloajat

Miten pankit on oikein auki, ja milloin siellä voi hoitaa eri asioita. vai voiko siellä yleensä asioida, kun ei löydy niitä kassa-aikoja mistään. kaikki hoidettava parin tunnin sisällä ja jonotettava tuntitolkulla ja jos satut saamaan jonkin ajan.
pari tuntia aikaa auki, ja edelliset jonottajat kertovat elämäntarinansa edessä.
mikä pankki on aina valmis palvelemaan asiakkaitaan
9577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mulla meni kanssa hermot siihen että pitää varata aika omien raha asioiden hoitoa varten :( Vaihdoin pankkia ja siirsin kaikki säästöpankkiin. Ei tartte varata aikoja vaan voi mennä pankkiin milloin vaan ja hoitaa asiat pois. niin ja moni asia hoituu puhelimessaki.
Pienissä pankeissa on vielä palvelut kohillaan. Niin ja siellä tunnetaan ihminen henkilökohtaisesti.

Äänestä
  • joo, nykysin tuntuu että asiakas on pankille vaan pelkkä rasite.kaikki sysätään nettiin ettei tarvi sormea eikä takapuolta penkistä nostaa asiakkaan hyväksi.menny tosi törkeälle kantille.tekis mieli vain nostaa tililtä omat rahat ja säilöä sukanvarteen,mutta perhana kun on joutunut lainavankeuteen mm. asunnon oston takia!on unohettu ettei pankkeja etes ois jos ei olis asiakkaita.pankin pitäs olla asiakasta varten viimesen päälle.inhimillisyys takasin!!!

    Äänestä

Niin sanohan sen jo tää Pelle öö eiku Nalle Wahlroos että yksityinen asiakas ei tuo pankkiin muuta kuin rapaa kengissään pankin lattialle. Suosikaa pieniä pankkeja ja siirtäkää rahanne niihin. Niin ja lainanki voi siirrättää pankista toiseen ja siinä samalla kilpailutatte pankin marginaalin pienemmäksi :) ja takaan että se muuten tippuu jos olette hoitanut asianne ja maksunne niin ettei niissä ole huomautettavaa.

Äänestä

Handelsbanken taitaa myös arvostaa asiakasta ihmisenä, eikä minään automaattisena rahanlypsykoneena. Ainakin mainostaa että heille pääsee asioimaan ilman ajan varausta, ja eivät oleta että jokainen mummo ja pappa on virittänyt nettiyhteydet pankkiasioiden hoitoa varten.

Äänestä

S-pankki paras pankki.
Ei minkääblaisia kortti eikä tilimaksuja. Kaikki palvelu ilmaista ja silti ei oo pakko ostaa Prisman eikä muiden kumppaneiden kaupoista.
Suosittelen

Äänestä
  • Ei ole S-pankki ilmasta! Pittää maksaa ensin jäsenmaksu että pääsee mukaan!!!

    Äänestä

OP:ssa ainakin olisi toivomisen varaa. Asiakas todella on vain se lypsykone, jolta pyritään viemään kaikki säästöt (myös eläkeikään tarkoitetut säästöt) keinolla millä hyvänsä.
Yritäppä säästää rahaa, niin sen sijoittamista tyrkytetään jatkuvasti. Kaikki kannattavuus eläkesäästämisestäkin menee pankin kulukorvauksiin verot nostovaiheessa.
Normaali siakaspalvelu ja käytöstavatkin on toisilla pahemman kerran unohtuneet.

Olemme suunnitelleet pankin vaihtoa myös

Äänestä

Mitä tekevät virkailijat kun pankki on päivällä kiinni?
Myyntiä? Luvut esiin niin silmät aukeavat myös pomoilla.

Äänestä

Nostin kaikki rahani pois.
Kylästyin kun käteiskassa ei ollut koskaan auki ja aina sai jonottaa tai olla varaamassa aikaa.
Nyt ei tarvi varata aikaa ja "pankki" on auki 24/7, eli rahnaa saa aina kun tarvii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka tietää kirjoitti:

Miten pankit on oikein auki, ja milloin siellä voi hoitaa eri asioita. vai voiko siellä yleensä asioida, kun ei löydy niitä kassa-aikoja mistään. kaikki hoidettava parin tunnin sisällä ja jonotettava tuntitolkulla ja jos satut saamaan jonkin ajan.
pari tuntia aikaa auki, ja edelliset jonottajat kertovat elämäntarinansa edessä.
mikä pankki on aina valmis palvelemaan asiakkaitaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu