Mihin mies kiinnittää ensi treffeillä huomion?!

metja

Olen (nainen 30v) hakenut aktiivisesti seuraa netistä, kun en enää jaksa käydä viihteellä. Olen tutustunut moniin lupaaviin miehiin ja treffannut heitä, mutta toisia treffejä ei ole tullut - ainakaan niiden kanssa, joista olisin välittömästi kiinnostunut lähemmin. Ei siltikään, vaikka aatemaailmamme, harrasteemme, kumppanivaatimuksemme etc. olisivat kuinka yhtenäiset.

Etsivätkö miehet naisia helpommin pinkkiä unelmaa (love at first sight), onko juoksut juoksematta vai eikö ego kestä? Ulkonäössäni ja pääni sisässä ei pitäisi mitään vikaa olla. On kehuttu missiksi ja seksipommiksikin, arki- ja koulujärkeä löytyy ja KTM:n paperit rahoituspuolelta. En yritä olla mikään perfecto kaikessa, esim. tavoitella työelämässä mitään huippu-uraa, minkä pyörittäminen veisi kaiken vapaa-aikani, kun en välitä elää vain työlleni. Itsetuntonikin on kunnossa, tosin kuin aikaisemmilla poikaystävilläni. Entisenä maatilantyttönä en myöskään karsasta likaisia hommia ja olen oppinut keksimään ratkaisun ongelmaan kuin ongelmaan.

Etsivätkö miehet aivottomia ja avuttomia naisia, jotta pääsisivät pätemään asioissa? Pitääkö teidän egoa pönkittää asioissa, missä olette hyviä vai mikä teitä oikein vaivaa? Kertokaa se minulle. Kas kummaa, kun livenä kyllä saan seuraa ja vislauksia tuon tuosta, mutta en toisia treffejä.

3

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sulttaanimies

      Jospa sulla on dödö pettänyt ja heikko hajuaisti?

    • //Mies//

      "Etsivätkö miehet aivottomia ja avuttomia naisia, jotta pääsisivät pätemään asioissa?"

      Ehkäpä sinä taas olet niin kovin itsenäinen ja omillasi toimeentuleva, ehkä vähän ylpeä ja sanavalmis, työelämässä kovakin?, se näkyy sinusta "kilometrin päähän" ja miehet ajattelevat sitten mielessään että sinun seurassa ollaan taatusti tossun alla ja teet parisuhteessa kaikki yhteiset päätökset ;)

    • Ailahtaako jossain lämpimästi naisen seurassa. Avuttomuus ja aivottomuus ei lisää ailahduksen mahdollisuutta.

      Yllättävän monet miehet tuntee olonsa epävarmaksi naisen kanssa, josta huokuu sekä aivot että sukupuolielämä. Olet ehkä tavannut juuri sellasia miehiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2098
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1715
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      842
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      743
    Aihe