Hei!
Olen 21-vuotias nainen Tampereelta, olen monta vuotta tanssinut ja nyt olen alkanut miettimään, että olisi metkaa aloittaa telinevoimistelu; ihan sen takia että haluan kokeilla lajia sekä oppia notkeutta lisää.
Kysymys nyt kuuluukin, että olenko liian vanha tähän lajiin?
Tiedän että telinevoimistelu aloitetaan mahd. nuorena, mutta minulla ei siihen lapsena ollut mahdollisuutta, eikä muutoinkaan, ennen kuin nyt. En ihan kisailemaan asti lähtisi, niin hyväksi en kehity enää tässä iässä, mutta uskon että ainakin notkeutta tulisin oppimaan ja onhan tämä harrastus siinä missä muutkin! :)
Elikkä mielipiteitä ja faktoja otetaan vastaan!
Ja jos Tampereella tiedätte jonkun seuran (harrastelija tai ihan kunnollisen) niin kertokaa toki, otan sinne sitten yhteyttä!
Jos teillä on myös omia kokemuksia lajista tai varmaa tietoa, niin kertokaa lajin hyvät ja huonot puolet, minulla ei ole kuin nippelitieto mukanani.. :))
Tiedättekö yhtään mitä lajin harrastaminen Tampereella (Pirkanmaalla) maksaa (sis. jäsenmaksut)?
Kiitos kaikille!
Liian vanha?
4
228
Vastaukset 4
- mukaanvaan 40+
Ei kun mukaan vaan, jos siellä on aikuisryhmä. Minä aloitin telineen yli nelikymppisenä ja opin paljon uutta. Notkeutta tuli lisää sisukkaan venyttelyn seurauksena. Suurin ongelma oli rohkeuden puute. Vanhempana iskee pelko esim. hypätä, olla korkealla ja kieppua rekillä tai nojiksilla. Mutta tässä iässä pienikin edistys on kivaa, koska kaiken tekee oman kunnon ja ilon vuksi.
- vaihtelu virkistää
Kiitos! Todella mukava kuulla! Alankin heti katsella Tampereen suunnilta aikuisryhmää! :))
- Voikkanörtti<3
Kannattaa käydä Tampereen voimistelijoiden sivuilla.
- hyvä!!!!!
jos on vain intoa ja energiaa ei ole koskaan liian vanha voimistelemaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 67861
- 48825
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22822Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha535756- 80677
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561