pidikkeeen vaihto. Minulla on nyt noin 15 cm korkea ja 15 cm eteenpäin työntyvä ohjain pylväs , joka on hiukan liian matala ja haluaisin vaihtaa sen 5-10 cm korkeampaan, löytyykö sellaista?
Ohjainpylvään malli on sellainen, että se on kiinni kuningaspultilla etuhaarukassa.
Ohjainpylvään malli on sellainen, että se on kiinni kuningaspultilla etuhaarukassa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
15 senttisestä mutkasta en ole koskaan kuullutkaan, 14 senttiä lienee pisin, mitä on tehty. Tavallsin mitta on 90-120 milliä. Korkeutta voi säätää "kunginaspulttia" avaamalla, mutta jos nyt jo 15 cm korkealla, on nostolimiitti jo todennäköisesti loppu. Etkö kaadu jo taaksepäin, jos vielä pitäisi saada pystympi asento.
Hommaa biltemasta tuommonen ohjauspylväs, jossa on säädettävä kulma.
http://www.biltema.fi/fi/Vapaa-aika/Polkupyorat/Varaosat/Ohjaus/Ohjauspylvas-jonka-kulma-saadettava-27538/#
Älä hommaa! Nitisee ja heiluu, jos satut joskus polkee pystyssä. Osta mielummiin kiinteä kannatin voimakkaammalla nousulla. On myös turvallisempi.