Kysymys koskien auton tuontia Ruotsista

Tuli uitettua V40 Tukholmasta, kävin yksityisellä asemalla Espoossa rekisteröintikatsastusta varten ja siellä sanottiin että haluavat nähdä alkuperäisen rekisteriotteen (minulla oli kopio siitä).

Onko tosiaan näin?! (myyjä on muuttanut Englantiin, ei jaksaisi alkaa "taistella" Vägverketin kanssa...)
2789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taas yksi kardinaalimunaus: ostaa nyt auto ilman alkuperäistä rekisteriotetta.

huh huh, ei kun nyt veroista valittamaan....katkeraa

Äänestä
  • Kyllä minä sen alkuperäisen rekisteriotteen näin, myyjä kysyi vielä tarvitsenko sitä, sanoin etten koska se pitää kuitenkin palauttaa Vägverketille (myyjä on btw kaverin työkaveri, töissä Hesassa).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sami kirjoitti:

Tuli uitettua V40 Tukholmasta, kävin yksityisellä asemalla Espoossa rekisteröintikatsastusta varten ja siellä sanottiin että haluavat nähdä alkuperäisen rekisteriotteen (minulla oli kopio siitä).

Onko tosiaan näin?! (myyjä on muuttanut Englantiin, ei jaksaisi alkaa "taistella" Vägverketin kanssa...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu