Miten joku nainen voi sanoa, että täytyy olla esim. neljä kertaa parempi kuin mies, että saa jonkin työpaikan? Jos siinä olisi promillekaan perää, miehet rukoilisivat naisilta niitä työpaikkoja!
Eihän naisilta onnistu ilman miestä oikeastaan yhtään mikään. Jos nainen nyt ylipäätään on jonkin työpaikan saanut, sen ovat luoneet miehet. Poikkeukset ovat äärimmäisen harvinaisia.
No luetelkaa nyt sitten muutama, niin kerron satakertaisen määrän päinvastaisia.
Eihän naisilta onnistu ilman miestä oikeastaan yhtään mikään. Jos nainen nyt ylipäätään on jonkin työpaikan saanut, sen ovat luoneet miehet. Poikkeukset ovat äärimmäisen harvinaisia.
No luetelkaa nyt sitten muutama, niin kerron satakertaisen määrän päinvastaisia.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Luetelkaa nyt muutama mitä??? Muutama työpaikka, jonka joku nainen on saanut vai muutama työpaikka jonka nainen on "luonut" vai mitä?? Opettele esittämään asiasi selvemmin ennenkun käyt meuhkaamaan.
että tyhjät tynnyrit kolisee eniten...
hohhoijaa...
nainen ON aina vääränikäinen!
olen koulutettu nainen. mutta aina vääränikäinen töiden suhteen. kun olin nuori ja nätti (nykyään vain nätti) minulta kysyttiin ekassa työpaikkaan johtaneessa työpaikkahaastattelussa - jo tuolloin laiton kysymys- oletko raskaana?
-olin hämilläni ja huvittunut sanoin että en tietääkseni ja nauroin, miespomosta se oli hyvä vastaus- otti töihin.
no lähdin opiskelmaan koska olen KUNNIANHIMOINEN. pätkätöitä - sisältäen erilaisia iskuyrityksiä miespomoilta....
sitten naispomojen työmiljöö: tein hulluna töitä- olin yhden lapsen äiti ja naimisissa, sain pitkän määräaikaisen pestin - sain kuulla että täällä ei vakinaisteta ennenkuin on munasarjat siinä kunnossa ettei enää pentuja pukkaa...vitutti sekä mies että minä halusimme lisää lapsia...olin parhaassa LAPSENSAANTI-IÄSSÄ. otin siis elämänhallintaani ja aloimme tekemään lasta. onni lykkäsi- vaavi antoi merkit tulostaan- työpaikka häippäsi multa. no nyt lapsia kolme - koska olen OPISKELLUT LIIKAA ymmärrän, että lapsiinsa pitää satsata elämällä niiden kanssa, kun ne ovat pienen pieniä.
kotielo ei enää niin välttämätöntä- olen vuodenpäivät ollut TYÖTTÖMÄNÄ. työhistoria kun ei ole päässyt kukkimaan, kun elämä on NAISELLE muutakin kuin töissä nipottamista ja pisteiden keräämistä.
pakko päivittää taidot - ja taas OPISKELEMAAN...että sellasta - revi siitä huumoria mies ja kuvittele, että naisen ei tarvitse uhrautua enemmän kuin miehen jos haluaa päteä URAKEHITYKSESSÄ. pitää olle neljä kertaa KOVEMPI KOVIS kuin miehen ja unohtaa PERHEENPERUSTAMINEN tai hylätä lapset päiväkotiin mahdollisimman varhain.
sulla on yhtä pieni pippeli kun sun aivot on. sun ajatusmaailma on yhtä ahdas kun sun perä-aukko. Käytä niitä pieniä aivojas, ja älä puki naistas paksuks jos haluut et se pystyy luomaan uraa..
kyrvänkantoteline on nyt vaan hiljaa..
Pimpsankantotelinekin voisi olla hiljaa ja mennä takaisin keittiöön.