Olen usein lukenut täällä väitteen, että naiset sietävät YTM:ltä paljon enemmän kaikenlaista ikävää kuin tavallisilta keskivertomiehiltä. Väkivaltaa, syrjähyppyjä, huonoa käytöstä, jne. Se pitää varmasti usein paikkansa, mutta eikö ihan sama asia päde toisinkinpäin? Jos miehellä on hyvin kaunis ja hyväkroppainen nainen, niin kyllähän miehetkin sietävät sellaiselta naiselta paljon enemmän kuin keskivertonaisilta. Kiukuttelua, oikkuja, nalkutusta, ja pahempaakin. Kerron yhden esimerkin. Eräs tuntemani 50 mies on naimisissa yli 20 vuotta nuoremman hyvännäköisen venakon kanssa. Tämä venakko kiukuttelee jatkuvasti, haukkuu ja arvostelee miestä koko ajan, tuhlaa rahaa päättömästi ja on jopa muutaman kerran pettänyt miestä nuoremman miehen kanssa, josta mies on tietoinen. Ja silti mies nielee kaiken eikä pistä vaimoaan järjestykseen. Mies oli aiemmin naimisissa ikäisensä naisen kanssa eikä takuulla olisi sietänyt vastaavaa käytöstä häneltä. Mutta tältä nuorelta ja nätiltä vaimoltaan hän sietää kaiken, jopa vaimon syrjähypytkin.
Mitä kaikkea siedetään YT-väeltä
sjee82
12136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei tommosta saa kirjoittaa. Ne on tyhmät naiset vaan, jotka antaa hakata ja pettää itseensä. Ei fiksut miehet niin tee koskaan.
Tottahan se on, mutta harvalla miehellä on mahdollisuutta hankkia 20 vuotta nuorempi venäläinen kaunotar. Tämän perusteellahan tuo kuvailemasi mies on myös YTM.
Eipä tähän aloitukseen kehtaa miehet juuri ottaa kantaa.
No otinhan minäkin.
Emme me miehet arvosta toisten miesten nussimia kurppia.
Mutta otatte mielellänne vaimoksi parikymmentä vuotta nuoremman blondin (viis siitä kuinka monen kanssa nuori kurppa on maannut)??
ATM.t nämä yhteiskunnan surkimukset on niin huvittavia puheineen. Teitä ei arvosta miehet eikä naiset.
Rumalla naisella ei tee mitään.
Totta kai saa. Siksi ei kannatakaan situottaa itseään johonkin nyhveröön parikymppisenä. Elämä on elämistä varten.
Ja tiedänhän minä että nämä nyhveröt ei vaihtele mitään.
Elämä on helppoa nuorena jos sattuu olemaan kaunis nainen, mutta vahingonilolla nauramme näille entisille kaunottarille jotka ovat koko elämänsä rakentaneet ulkonäkönsä varaan ja 30 vuotiaana alkaa rupsahtaminen ja eivät enää pärjää kovassa kisassa nuoremmilleen. Siinä joutuu entinen kaunotar ottamaan muutaman ylimääräisen oppitunnin itsekin, eikä kurssin läpäisystä ole mitään takeita - tulee rumaa jälkeä, kirjaimellisesti.
Nauretan sitten vaikka yhdessä, kunhan se aika koittaa. Mutta tuo peloittelu, ei saa minua ja tuskin ketään muutakaan, kääntämään kelkkaani.
Kyllä se pätee molempiin suuntiin. Ihmiset tekevät ja sietävät paljon, että saavat pidettyä "unelmiensa" miehen/naisen.
Mikä toi rumalla naisella ei tee mitää juttu on. Se on vitun törkeätä ja sexististä sanoa tolleen. Itse en alkaisi seurustelemaan tai mitään muuta vastaavaa ruman naisen kanssa mutta voisin silti olla kaveri ja jopa auttaa häntä löytämään miehen jos nainen olisi mukava ja ystävällinen. Lihavat naiset on usein epä ystävällisiä ja laiskoja