Olen iloinen ihminen ja sen vuoksi hymyilen ja nauran paljon. Naisten seurassa voin olla oma itseni, mutta jos miehiä on paikalla niin he käsittävät iloisuuteni ja hymyni heti kiinnostuksena. Hanklaa on, kun naimisissa ja kihloissa olevat miehet alkavat soittelemaan perääni. Olen päättänyt, että en katso enää edes miehiin päinkään, kun puhun heille. Katson tavallan ohi. En myöskään ole oma hymyilevä itseni heidän seurassa.
Viime aikoina on ollut useita kihloissa olevia perässäni ja ihmettelen vain miesten uskollisuutta. Olen tietenkin torjunut heidän yhteydenottonsa.
Siinä tapauksessa, jos on sellainen mies kyseessä, joka kiinnostaa voin tietenkin olla oma itseni.
Sellainen on ihan tavallinen tilanne, että juttelen pariskunnan kanssa ja sitten mies alkaa kehua kauneuttani. Hävettää naisen puolesta. Eikö miehillä ole mitään rajaa ja käytöstapoja?
Viime aikoina on ollut useita kihloissa olevia perässäni ja ihmettelen vain miesten uskollisuutta. Olen tietenkin torjunut heidän yhteydenottonsa.
Siinä tapauksessa, jos on sellainen mies kyseessä, joka kiinnostaa voin tietenkin olla oma itseni.
Sellainen on ihan tavallinen tilanne, että juttelen pariskunnan kanssa ja sitten mies alkaa kehua kauneuttani. Hävettää naisen puolesta. Eikö miehillä ole mitään rajaa ja käytöstapoja?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Heh, nää on hauskoja kun tulee peräkanaa monta samankaltaista aloitusta perä perään. Ihan kuin yhden ihmisen käsialaa ja alkaa naurattamaan, että jopas tolle yhdelle sattuu ja tapahtuu. Mutta ei pidä loukkaantua tästä. Näähän nimenomaan kuuluu tänne tunteisiin ja suhteisiin ja oleellisesti miehen logiikkaankin. Eli hyviä aloituksia.
Katsotaanpas. Seuraavan kerran kun joku mies alkaa sun nauramisesta tai hymyilystä voimaan oudosti, niin teekkin niin että vaihdat hymyn ja naurun irvistykseen. Oikeen sellain karsee irvistys, niin karsee kun osaat.
Kato mitä se mies sitten tuumaa. :-) Soitteleeko perään tms.
Miehet, ne on aika huonoja peittelemään kiinnostustaan. Toljottaakin naisia kadulla kuin lehmä uutta porttia. Ne ei varmaan ite tajua miten läpinäkyviä ne on. :-)
Ja josse mies rupee sanomaan sulle, etteihän sulla ole käytöstapojakaan, niin sano sille ettei ole sullakaan. Ite alotit. :-)
Tai jos sen nainen huomauttaa sun irvistyksestä, sanot vaan että kattele paremmin miehes perään. Se tään tilas. Eiköhän se tolla korjaannu.
pimppiä ne miehet haluu. Ei ole helppoo olla kaunis ja iloinen.
Ei se ole helppoo olla rumakaan ja antelias. Kukaan ei huoli vaikka sais, näin ne sanoo tuolla sinkuissa.
tästä lausunnostasi saat ehkä vielä kuulla...
Mjuu varmaan, olenhan erityissyynissä ja kaikki mitä toisten sanomanakin toistan, on mun pahuuttani. Jos naapurin Jussi sanoo toi on paskapää ja mä toistan Jussin isälle mitä Jussi sanoi, olen minä ollut se joka sanoi paskapääksi. Näin se menee täällä hapettomassa ilmassa.
:-)
Kuka nainen suostuu seksiin, jos ei ole sormukset sormessa. Minä en ainakaan. Mieluummin jään yksin. Kun tutustutaan siinä nähdään miten persoonat sopii yhteen. Miehen täytyy tavallaan rakastua naisen persoonaan tietenkin. Ihan oudolta kuullostaa, että aloitetaan seksistä.
Seksillä miehen saaminen on epätoivoisen naisen temppu. Jos on nainen ruma niin ei se haitaa, rumia miehiä on paljon. Loppupeleissä henkinen kemia on kuitenkin se tärkein juttu.
Zisel ja kapakoissa ne naiset viihtyvät. Faija sanoi mulle naisvalintaohjeena kun olin teini, että älä ota kapakassa viihtyvää naista. Kun olen erilaisia naisia elämäni aikana nähnyt niin voin todeta, etä on ollut hyvä neuvo. Jos nainen vaikuttaa jollakin tavalla epäkelvolta niin ei muuta kuin kelvollista naista etsimään ja mikään kiirehän ei ole naista saada vaan voi nauttia omissa oloissaan ja hoitaa seksitarpeensa omaan käteen, halpaa ja säästyy monelta turhuudelta ja rahanmenolta, sillä naiset ovat kovia kuppaamaan, siksi kyselevät miehiltä ammattia ja utelevat onko autoa.
Jännä juttu, mun isä sanoi mulle samaa baarissa viihtyvistä miehistä. Ehkä se tiesi mistä puhui, kun itsekin viihtyi aikoinaan baareissa. :-)
Noh olen ottanut isän neuvosta vaarin, koska totesin joskus itse saman ettei siellä istuskele sellaiset ihmiset joiden kanssa mulla olis jotain yhteistä. Mua kun ei vois vähempää kiinnostaa kuppiloissa hengaileminen ja pämppäily. Discon kautta vois joskus mennäkin, mutta eipä muuten jaksa kiinnostaa mikään känniremmeissä aikansa kuluttaminen.
Kyllä palstailu sen aina voittaa
Hähä xD
Kyllä tuhat kertaa mielummin istun kotona ja palstailen, kun juoksentelen kapakoissa tuhlaamassa rahojani viinaksiin. Mutta makunsa kullakin, mua ei vaan itseä se satu kiinnostamaan vieläkään. Niin kun ei nuorenakaan. :-)
Tuli käytyä toki joskus, mutta äkkiä tuli kotiin ikävä. Tylsää, meluisaa, silloin haisi tupakkakin koko illan nenässä, ihmiset on ihan ääliöitä humalassa ja joku tappelikin aika usein jossain. Niin nähty mitä se on. Ei nappaa ei. :-)
saulikin on alkoholisti :-(
Niinistö vai? Kuisse nyt silleen presitentti ja kaikkee...
http://www.youtube.com/watch?v=VWXGO82YixY
Mitä huono huokaa?
Tyypillistä.
Komppaan. En tajua mikä toisilla on. Viimeisin "ystäväni" flirttas kaikkia naisia ja se tuntui pahalta.