miksi odotetut iskelmäfestit viedään pois pöyliöjärven ihanista maisemista,ahvensalmen pölyävälle hiekkakentälle vai mihin siihen?
siitä syystä moni jää tulematta mahdollisesti(itse myös mietin uudelleen tulemista)
Iskelmäfestit
12
541
Vastaukset
- .....
Aluetta hallinnoivalle yrittäjälle ei käynyt tilasuuden pitäminen siellä (kuulemma). Eikös ahvensalmen kentän yhteydessä ole myös nurmikkoalueita yms.
- Festarillatöissä
Taisipas kylläkin johtua kaupungin ruoppaushommista vesihyppyriä varten. Alueella paljon uutta multaa. Mullassahan sitä olisi mukava tanssahdella vai mitä hä?
- Pottu pottuna
Minä en tule festeille vaikka pitäisivät missä tahansa. Olen kyllästynyt yhteen vänään. Olisi hyvä jos muutkin boikotoisivat, kun ajaa vain omaa etuaa kouluasiassakin.
Maksetaan potut pottuina!
------- LUE! --------
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10618263- Paten oppipoika
Luen vain Santeri Alkion oppeja, kuuntelen radiosta iltahartautta, harrastukseni on ristipistotyöt, perhostenkeräily, postimerkit.
Olen kyllästynyt kaikkiin jotka eivät ole kanssani samaa mieltä! - Suksisinä
Vänän haukkuja kuuseen. Älä tule tänne aukomaan turpaasi kun et mistään mitään tiedä. Kateenpaska.
- taivantul.
VÄNÄ ON HYVÄ VÄNÄ ON HYVÄ!!!!!!!!!
- Ilo irti jos...
Jos Kallaa loppuu, tulen festareille joka päivä!
Miksi iloitsisin? Lue, perusteluja löytyy ihan
v a l t a v a s t i !
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10270414 - Muualle, muualle, mu
Ilo irti jos... kirjoitti:
Jos Kallaa loppuu, tulen festareille joka päivä!
Miksi iloitsisin? Lue, perusteluja löytyy ihan
v a l t a v a s t i !
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10270414Minusta festarit pitäisi viedä Särkikankaalle, vaikka jäähalliin. Jos sade sattuu, on iso tila lähellä.Missään nimessä festaeita ei keskelle kaupunkia. Kauheat järjestyshäiriöt ja kauhea meluhaitta kaikille.
Muualle vain! - Kauas pois!
Muualle, muualle, mu kirjoitti:
Minusta festarit pitäisi viedä Särkikankaalle, vaikka jäähalliin. Jos sade sattuu, on iso tila lähellä.Missään nimessä festaeita ei keskelle kaupunkia. Kauheat järjestyshäiriöt ja kauhea meluhaitta kaikille.
Muualle vain!Hulluahan se olisi ollutkin pitää festarit keskellä kaupunkia!
Ei totisesti, viekää vain kauas pois! Kauas pois! - viedäänpos
Kauas pois! kirjoitti:
Hulluahan se olisi ollutkin pitää festarit keskellä kaupunkia!
Ei totisesti, viekää vain kauas pois! Kauas pois!Kannattaa viedä koko festrai vaikka Pelkosennimelle tai Sallaan tai Rovaniemelle. Ei tule turhaa häirötä Kemijärvelle.
- Voi Juntit
Vai pelkosenniemelle. Miksei Javarukselle. Kyllä te olette Juntteja koko sakki. On tämä jumalauta kielteinen kaupunki. Hävetkää ja katsokaa peiliin. Mitä mahtaa näkyä...no Juntti. Kaupungissa ne festarit olla pitää tai liepeillä ainakin. Ettekö tosiaan ole käyneet Ketolaa kauempana. Ei voi kuin ihmetellä. Kahdenkymmenen neljän karaatin tuplapölvästit.
- poisturhat
Ei tänne tarvita turisteja tauteja levittämään. Parempi kun ollaan vaan omalla porukalla. Ite päätetään asioistamme eikä ulkopaikkakuntalaiset turhaa aiheuta riitaa. Festivaalit tuo vaan epäsopua ja sotkua puhtaaseen keskustaan. Omille poliiseilekin tullee vaan ylitöitä ja kustannuksia. Pois tämmöset turhat jutut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst19314007Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i494818Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58674409Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2233742PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1053534Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1113433Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.742034Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161375Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1561099Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun2881068