Pää tärisee ja kädet Suomi - Kanada 2-0

Tärisee. Kahvimuki heiluu ja jännitys on kova. En ole aikoihin tärissyt tällä tavoin. Outoa, että yksi ottelu voi vaikuttaa näin. Se on tosi outoa. Pelkään Kanadan kavennusmaalia. Jos eka erä päättyy 2-0 niin kenties pahin jännitys lievittyy.
875
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

onnella suoli johtaa. tasoitus tulee pian.

Äänestä

ja pelataan vasta alkusarjaa... Pitäisiköhän sun hankkia jokin lääkitys tärkeämpien pelien ajaksi?

Äänestä
  • Tässä pelataan petauksesta tulevaan tärkeään peliin: voittanalla tämän, voitaja saa vastaansa helpomman vastuksen ratkaisupelissä. On eri asia pelata Venäjää vastaan kun häviää tai saksaa vastaan kun voittaa.

    Äänestä

Olihan hirvittävää puollustuspään touhu tossa toisen erän loppupuolella... Hyvä että en yrittäny huutaa niille, että niihin kanadalaisiin saa koskea.

Äänestä

Suomi voitti 5 - 4

Jännää oli.

Äänestä

.

Mul on isoo päää

Har!

.

Äänestä

Ei varmaan tärise enää. Se pelihän meni niinku ennenvanhaan.

Äänestä

Sehän on kiva kun tsiigaa matsia kunnon tiloissa :)
Ite on jo niin puhkikulunut näitten kanssa että mikään muu kuin finaali ei jaksa värisyttää. Harmi sinällään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jännitys väreilee kirjoitti:

Tärisee. Kahvimuki heiluu ja jännitys on kova. En ole aikoihin tärissyt tällä tavoin. Outoa, että yksi ottelu voi vaikuttaa näin. Se on tosi outoa. Pelkään Kanadan kavennusmaalia. Jos eka erä päättyy 2-0 niin kenties pahin jännitys lievittyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu