Mielipiteitä?

kiltti mies

Kannattaako palstalle tulla kertomaan mitään asioita koska heti sen jälkeen saa tonnin ulostetta päälleen?

10

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no ei,

      mur.

      • kiltti mies

        Tiedätkö, että miksi eräät palstalaiset käyttäytyvät niin petomaisesti toisia kohtaan?


    • NO ei täst tiedä mitä saa..mut kokeillaan mitä tulee...

      • No ...mistäs haluaisit keskustella?


    • zisel

      Riippuu varmaan siitä kuinka paksunahkanen on. Herkempien ei tietenkään kannata kertoa asioista joilla heitä mahdollisesti voi satuttaa. Mutta niin päinhän se on että se paskan niskaan kaataja kertoo toiminnallaan enemmän itsestään kuin olis ehkä tarkotuskaan. Sama asia kuin joku juoruämmä - ei se tajua että se on hän jota siinä katsotaan vinoon, ei se kenestä hän juoruaa.

      • zisel

        Ei ole tullut soiteltua ja kysyttyä. Enkä halua ajatellakkaan koko asiaa, hyi helvetti.


    • WC-reissut ja vaimon kurkkukipu voivat omissa facebook-kavereissa saada aikaan tykkää-reaktion, mutta täysin avoimessa ML:ssä ... S24:n sijaan kandee kokeilla seuraavaksi ruuhkabussia "Mulla on menkat!" - kokeen toteuttaneita pyydän kertomaan kokemuksistaan palstalle (kännykkäkeskustelua ei hyväksytä). Ai niin se kyssäri - kyllä omat tekemiset kandee ilmoittaa facebookissa, bussissa ja s24:ssa - ja olettaa että kaikki muut ihmiset tykkäävät - jos eivät tykkää niin ymmärtävät olla ilmaisematta asian.

    • Kannattavuudesta en tiedä, mutta saa tulla jos hotsittaa.. Haittaakse?

      Jos viittaat mm:n vauvaketjun poistamiseen, niin kun kuulin, että hän sellaisen tänne oli laittanut, niin arvasin kyllä miten käy, kuten hänkin. Nopeus vaan oli ylläri, kun jollain kerkes nenään niin nopsaan hakeutua hernepussi..

      Noin yleisesti palsta kannattaa ottaa viihteenä, niin ei tunnu siltä, että saisi tonnin ulostetta niskaansa. Enintään pienen kikkaran , ja sekin lentää ohi..

    • anna kuulua

      kerro kerro!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2296
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      115
      1781
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1439
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      133
      1397
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1238
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1111
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1057
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      982
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      834
    Aihe