Jos pyydät sataa naista treffeille tai kysyt puhelinnumeroa, eli teet ns. aloitteen, niin tiedät lopputulemasta haluttavuusprosenttisi.
Vaikuttaa nimittäin siltä, että palstan ujot pojut ei ole paljon uskaltaneet naisia lähestyä ja kehtaavat silti haukkua naisia siitä, että eivät kelpaa heille.
Vaikuttaa nimittäin siltä, että palstan ujot pojut ei ole paljon uskaltaneet naisia lähestyä ja kehtaavat silti haukkua naisia siitä, että eivät kelpaa heille.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tiedän, että pääsisin aika helposti tapailuasteelle naisten kanssa. En vain tosiaan uskalla lähestyä. En kyllä haukukaan naisia, paitsi ehkä välillä näitä palstan onttoja, empatiakyvyttömiä tekoälyjä, joiden mielestä ujo = vammainen.
Ei ujot ihmiset ole mitään vammaisia todellakaan. Ei sille voi mitään mutta ainahan voi yrittää olla rohkeampi (tiedän, helpomin sanottu kuin tehty) . On aivan helvetin monia fiksuja ja mukavia, hyvännäköisiä myös, miehiä jotka ovat auttamattoman ujoja. Juuri tästä syystä eivät uskalla tehdä aloitetta, se tuntuu monilla olevan ongelmana. Täällä sellaiset miehet leimataan luusereiksi mikä ei oikeasti pidä paikkaansa. Vaikka mies olisi miten hyvännäköinen tahansa totuus on se että jos on todella ujo, hommasta ei tule mitään koska ei uskalla tehdä aloitetta ja jos sitä ei uskalla tehdä niin eipä flaksi käy.
Kuinka monta prossaa pitää saada että olisi ktm, entäs ytm?
Naiset kun tuppaa torjumaan lähes aina ja jopa yt-miehiä.
20 prosenttia miehistä panee 80 prosenttia naisista. Eli olisko 80% onnistuminen YTM ja loput KTM:iä. Pitää tietysti päästä ns. kotipesälle asti.
"Vaikuttaa nimittäin siltä, että palstan ujot pojut ei ole paljon uskaltaneet naisia lähestyä ja kehtaavat silti haukkua naisia siitä, että eivät kelpaa heille."
Että palstan ujot pojat eivät ole niin urpoja, että eivät aistisi Naisen torjuntaa jo katsomalla Naisen käytöstä kun Mies on lähettyvillä. Nainen katsoo lattiaa mieluummin kuin Miestä ja voi jopa kääntää selkänsä tälle kun Mies lähestyy. Ei siinä tarvitse tehdä lähempää tuttavuutta saadakseen selvyyden siitä, että Mies ei voisi vähempää kiinnostaa. kaikki ei tietysti ole niinkuin näyttää olevan, mutta ujo on muutenkin epävarma itsestään ja sen takia ei halua lisää epävarmuutta elämäänsä.
Hienot selitykset on ainakin, 0% mies.
Itseasiassa on ihan normaalia katsoa mielenkiintoista henkilöä "sivuun" jos ujostuttaa.