Kuvailkaa mielellään ihan tarkasti, minkälainen on ihannenaisenne kroppa. Lisäksi olisi kiva tietää, missä se raja menee, milloin on miehen mielestä vaikka liian pyöreä tai liian laiha ja vaikuttaako tähän missä kohtaa rasva on/ mistä se puuttuu.
Esim. mitkä näistä valitsisitte:
-pienet, isot vai keskikokoiset rinnat
-pyöreä vai tiukka peppu
-pehmeä vai litteä vatsa
-näkyvät lonkka-/ kylkiluut, jenkkakahvat vai ei kumpaakaan
-paksut, laihat vai keskikokoiset reidet
-laiha, urheilullinen, keskikokoinen vai rehevä nainen
Esim. mitkä näistä valitsisitte:
-pienet, isot vai keskikokoiset rinnat
-pyöreä vai tiukka peppu
-pehmeä vai litteä vatsa
-näkyvät lonkka-/ kylkiluut, jenkkakahvat vai ei kumpaakaan
-paksut, laihat vai keskikokoiset reidet
-laiha, urheilullinen, keskikokoinen vai rehevä nainen
Vastaukset 10
Vanhimmat
Semmonen käteen sopiva ja kantajalleen istuva. Joillekkin sopii pyöreys toisille pitkät laihat kintut. Joku mimmi on persoonallinen törröttävinen lonkkaluineen mutta toinen ei ole jos niitä häpeilee. Nainen joka kantaa itsensä makkaroineen iloisesti on nätti.
Rehevä nainen, mutta mieluummin reitevää persevää mallia kuin kovin vatsakas tikkujaloilla. Eli vyötärö olis suotava olla olemassa, mielellään leveälanteinen. Mahakin silti pehmeä eikä litteä, pieni pömppis on söpö. Rinnat eivät ole kovin olennaiset. Tokihan täyteläiset olis kivat, mutta ei se niin tärkeää. Silikonit ehdoton turn-off.
Ja se rehevä nainen sitten sellainen ettei koko ajan valittele läskejään ja mittaile ääneen kuinka monta kaloria missäkin suupalassa on. Ei tartte kokoajan mässyttää jotain suklaata, mutta sitten kun syödään niin syödään eikä närpitä! Ryhdikäs ja reipas vois olla kiloista huolimatta, hyvä jos vaikka käy jossain jumpassa ettei ole ihan sohvaperuna. Eli rehevä, naiselliset kurvit ja terve.
Taitaa olla nuorten viilausta noin tarkka kehon erittely. Ulkonäön merkitys vähenee iän mukana.
Keskiverto yleensä on se hyväksytyin oli sitten kyse naisesta, miehestä tai talosta mutta ne ääripäätkin saavat aina joiltain kannatusta. Kokonaispaketti ratkaisee ja varsinkin persoonallisuus mihin kuuluu myös tuo pään pururata.
Toisissa on sitä jotain mikä vain herättää. Usein olen kuitenkin ihastunut iloisiin, pirteisiiin, pienikokoisiin, hoikkiin, sivistyneisiin, homereihin, ei päällepäsmäreihin.
Ehkä vastaus ei ollut toivotunlainen erittely mutta se nyt vaan on kohdallani näin.
Leveä lantio ja kurvit yleensäkin kiihottaa eniten sekä keskikokoiset/paksut reidet. Tässä en tarkoita niinkään reheviä naisia, vaan nimenomaan kurvikkaita. Vatsa voi olla pehmeä tai litteä. Rinnoista en välitä läheskään niin paljon, keskikokoiset tai sitä pienemmät käy, mutta niin isommatkin. Ai niin, ja suloiset isot silmät on plussaa. :)
Yleensä ihmisillä on aika keskikokoiset silmät, onko silmien välttämättä pakko olla isot, eikö muut kasvonpiirteet ratkaise myös?
En minä sanonut etteivät muut piirteet ratkaise. Mutta hyvin naiselliset ja suloiset kasvot = nice.
Vaihtelevuus on elämän suola ja monipuolisuus virkistää ynnä muuta kliseisiä fraaseja; minulla ainakaan ei ole olemassa mitään yhtä ja ainutta *ihannenaisen*- prototyyppiä päässäni, vaan lukuisi eri ihannenaisten variaatioita, jossa yhdellä voi olla jotakin ja toisella taas jotakin toista.
Eri naisille sopii eri jutut/muodot/rakenteet/ miksi niitä haluaa luokitellakaan, on aika lapsellista lähteä pusertamaan jotain abstraktia ihannetta tosimaailmaan...
Niin, sehän tietenkin on lapsellista jos tykkää tietyntyyppisistä naisista.
Otetaan noin sadannen kerran:
Sopusuhtainen vartalo on paras, ehdottomasti. Jotkut miehet tykkää tietyistä ominaisuuksista, jotka ihanteella on oltava. Itselle must on isot rinnat ja minihamesääret.
Lihavuuskin on suhteellsita siinä mielessä, että kohtuuden rajoissa ylipainoinenkin voi olla kaunis ja haluttava, ja monta kertaa muuten onkin.
Liian laiha tai liian lihava ei ole seksikäs. Pehmeys naisessa on plussaa, luiden pollotus ei. Kaikki joka hyllyy liikaa tai paistaa liikaa ei ole viehättävää .
Mutta, usko huvikses, saat niin monta erilaista vastausta kun on vastaajiakin, etkä tule hullua hurskaammaksi.
- isot rinnat
-pyöreä peppu
-pehmeä vatsa
-näkyvät jenkkakahvat
-paksut reidet
-rehevä nainen