Juhannuksena kaikki ok. Sitten naiseni loma alkoi.
Meni pojan kanssa mökille.
tekstiviestillä ilmoitti , ettei enää haluaa jatkaa suhdetta.Vuosi oltiin kimpassa ja yhtäkkiä tälläinen juttu.
Ei vastaa viesteihin, kuin hyvää jatkoa ja kiitos kaikesta jne..
ei voi kuulemma puhua.
Tämä nainen on yli 35 v akateemisesti koulutettu..Käyttäytyy kuin teinityttö..
Mitä teen, vai teenkö mitään?????
Meni pojan kanssa mökille.
tekstiviestillä ilmoitti , ettei enää haluaa jatkaa suhdetta.Vuosi oltiin kimpassa ja yhtäkkiä tälläinen juttu.
Ei vastaa viesteihin, kuin hyvää jatkoa ja kiitos kaikesta jne..
ei voi kuulemma puhua.
Tämä nainen on yli 35 v akateemisesti koulutettu..Käyttäytyy kuin teinityttö..
Mitä teen, vai teenkö mitään?????
Vastaukset 9
Vanhimmat
En kiellä etteikö ole kova pala sinulle. Mutta:
Jos mitään selityksiä ei tule ja käyttäytyy noin lapsellisesti niin lähde uusille urille, anna olla. Et ole tuollaisen käytöksen arvoinen. Mykisty ja hiljene, älä ota mitään kontaktia vaan suuntaa kaikki tarmosi eteenpäin menemiseen. Elämä on liian lyhyt moisen perään haikailuun, ja vaikka yhteyden saisitkin, ei jutusta enää tulisi mitään, eikö?
Voimia!
Anna hänen olla,hänellä on omat suunnitelmat elämästään ja sinä et ehkä kuulu niihin.
Tee sinäkin samoin,poista hänet kuvioista ja jatka
elämääsi.
Otan osaa. Toi on sitten kamalinta mitä ihminen voi toiselle tehdä, noin vaan mitätöidä toinen. Selittikö se nainen mitään syitä? Olitteko molemmat vapaita vai oliko kyseessä ns. salasuhde?
Joka tapauksessa taitaa olla parasta antaa naisen olla. Kyllä se sitten itse ottaa yhteyttä jos niin on tarkoitettu, että palaatte yhteen. Tiedän, että on kamalan vaikeaa vain antaa asian olla, mutta itse olen mokannut päinvastaisella tavalla ja karkottanut ihmisen vaan kauemmaksi. Olisi se silti saanut ilmoittaa asian jotenkin inhimillisemmin kuin vain tekstiviestillä, raukkamaista. Pelkuruutta.
Sitä on liikkeellä...Oma kokemukseni on toisin päin - sillä erotuksella että olemme molemmat 40-kymppisiä ja minä akateemisesti koulutettu (1-lapsi) ja hän "itseoppinut" ammattimies( 4-lasta)... ja muutaman vuoden "kimppaamisen" jälkeen hän lähti. Ilmeisesti "hirtti" kiinni heikosta itsetunnosta ja kyvyttömyydestä käsitellä omaa, parin vuoden takaista eroaan( ex löysi uuden). Muisti sanoa oven raossa, että soitellaan....- eipä ole soittanut 5 kuukauteen. MUTTA,MUTTA ei ole enää väliksikään ; tyhjän perään ei kannata haikailla - Usko vain elämässä on sinullekin jotain hyvää vielä! kATSE ETEENPÄIN...!
Kiitos hyvistä vinkeistä.
Antaa toisen olla, vaikka koville se ottaa..
En aio olla mies, joka joutuu sillan alle naisen takia.Ei muuta kuin katse tulevaisuuteen.....
Minutkin on jätetty vastaavalla tavalla. Ei viestiä ei mitään. On se vaan kumma, että naiset käyttäytyy tolla tavalla. Tosi lapsellista! Unohda koko nainen, hän ei ole arvoisesi.
Mut jätti 45-vuotias fiksuna pitämäni mies myös tekstiviestillä. Tyyliin "olen pahoillani, mut pärjäile". Suhdetta oli jatkunut yli vuosi.
Että sen arvoinen olin.
.. naiset sitä tee. Miehet tuntuvat hyvin helposti tekevän sen, että eivät soita, eivätkä vastaa viesteihin, eivätkä puhelimeen, kun haluavat lopettaa, eivätkä tiedä, kuinka sen tekisi. Aikuiset yli 40set miehet.
Että lapsellista, tekee sen sitten kuka tahansa.
Hei,
pari vuotta sitten silloinen poikaystäväni jätti minut kahdella tekstiviestillä joiden sisältö oli kutakuinkin seuraava: olemme liian erilaisia, en ole saanut sanotuksi sitä ettei sinulle tule paha mieli yms.
Kyseessä oli alle kolmekymppinen mies.
Miten ihmeessä joku voi ajatella, että tekstiviestillä jättäminen sattuisi vähemmän kuin se, että sanoo asian päin naamaa?
On helppo sanoa, että unohda koko tyyppi, koska suhteen päättymisen syistä pitäisi voida keskustella rakentavasti.
Toivottavasti saat mahdollisuuden käydä asiaa läpi. Voimia.