Hei siis haloo!
Siis missä tässä härvelissä on se reikä johon voi työntää kuulokkeiden plugin?
- Emminänää -
Siis missä tässä härvelissä on se reikä johon voi työntää kuulokkeiden plugin?
- Emminänää -
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sisiliassa mä näin italiaanomuijalla korvikset joissa oli mp3 soitin. No miksi tässä ei ole mitään? Pelkkää sykettä kaikki tyynni.
Uudet juoksusukatkin on jo puhki. Tämä haiskahtaa rahastukselta.
Jos jätetään nämä tekniset vajavaisuudet taka-alalle ja keskitytään homman hyviin puoliin, niin joudutaan aamukasteiselle polulle supisuomalaiseen metsään. Tuossa istuu mustarastas ja tuossa orava. Myrsky on kaatunut tuon kuusen ja tuon männyn. Rungot on pätkitty. Kaikki tuntuu olevan luonnontilassa, vapaana täällä ei missään. On suunnaton rikkaus tuntea olevansa luomakunnan täysipainoinen jäsen.
Olen uniikki. Erilaisuuteni muihin verrattuna on mikroskooppista, mutta käänteentekevää. Se tekee minusta minut. Juoksen jonkun paksupohkeisen ukkelin ohitse. Kiitän luojaa bambimaisesta vartalostani. Kengässä tuntuu olevan vähän purua.
Yhdellä Google-haulla sain 9150 sykerajaa. Jos haen kaksi kertaa, saan tuloksen tuplaantumaan.
Ehkä he luulevat minua kilpaurheilijaksi, joska en ole lihava. Tällaisia sitä miettii omassa pienessä päässään. Yritän vetää tosi sporttisesti. Näen ensi kesään. MInulla on näkijän lahja ja sonnin tahtotila.
Ryhdikkäänä juokseminen, lantio eteen työntyen antaa kuin luonnostaan pitkän askelluksen. Yritän huitoa käsillä virtaviivaisesti ja dynaamisesti. Mäet ovat takareisien omaisuutta.
Näin unta kylmäspraystä ja Buranasta. Rullaluistelutaustasta on ollut valtava hyöty tälle proggikselle.
Hämmästelen tätä näin ulkopuolisen silmin, sillä tämä alkaa vaikuttaa pornografiselta. Onko juoksussa eroottisia elementtejä?
Asiaa pitää tutkia.
Tarkatelen asiaa kahtaalta: Ensimmäinen näkövinkkeli asetetaan jonkun nuhjuisen rantabensiksen ohitse juoksevaan, hikiseen äijään. Maassa on natsoja ja kaljapullonkorkkeja. Prätkän jalka uppoaa kuumaan asvalttiin. Terassilta kuuluu röyhtäys. Hikisellä lenkkeilijällä on tuskainen irvistys kasvoillaan. Paidan läpimärkä kaljamainos on liimaantunut kiinni harvaisiin rintakarvoihin.
Toisaalla katselemme elämänsä kukkeudessa juoksentelevaa ruotsalaistyylistä naikkosta, joka kirmaa luontopolulla pelästytellen lintuja aamumatojensa ääreltä.
Iloset värit hekuvat ja posket punoittavat pesäpallohuumoria. Askel on kevyt ja joutuisa. Kiinnitämme huomion hänen rintoihinsa, joita urheiluliivit tukevat kuin kaariakseli muovimaapalloa työhuoneen massiivipuupöydällä. Nainen katoaa näkyvistä kiinteine takapuolineen.
Olemme oravia puussa.
Kyllä kyllä. Selvästi tuo eroottinen ukkeli oli oma suosikkini, sillä jos Kaurismäki ei jo kohta tee leffaa maratoonarista niin minä teen. Tuossa on aihio.
Cuul
Sukkien reikääntyminen on selvästi niihin suunniteltu ominaisuus. Koska tietyt sukat, jotka ei ole edes mitenkään kalliita, ei mene edes vuosikausien käytössä puhki Ja jotkut taas menee tosi nopeasti.
Parinkympin juoksusukassa helottava silmäpako ei oikein sovi mulle. Siis se meni roskiin ja mä olen kipitellyt sillä vasta satakunta kilsaa.
Ei sovi ei.
Teen attentaatin Intersporttiin.
Nyt sitten siirrymme tähän hyljättyyn aiheeseen ja kysymme - Miksi hänelle kävi niin kuin kävi?
Kysymys on hyvä. Tarjoamme vastaukseksi kliinisyyttä ja ajanhengessä leijumista, kasvottomuutta ja sieluttomuutta. Ulkonäkö ja ja sosiaaliset taidot, harrastukset eivät vielä pelasta ketään. Liika syke tekee hänestä aikansa olennon, sellaisen johon kaikki pyrkivät mutta jollainen kukaan ei tahdo olla. Ihminen tarvitsee itselleen omansalaiset kasvot.
Hänen kasvonsa eivät siinä suhteessa myy.
Tässä mielessä maratonin ydinidea on hallussa. Kaikilla on jokin syy. En tunne yhtään maratonia juossutta ihmistä, joilla ei tällaista syytä olisi. Syy on yhtä kuin ilmiselvyys.
(Cuul)
Maratonin ja ex tempore puskaan kusemisen erottaa toisitaan se fakta, että maraton on pitkän ajatuskyhäelmän lopputulos. Kuseksiminen ei tällaista toimintaa ole.
Jos sukat maksaa parikymppiä, niin niiden pitäisi kestää se sata kilsaa vaikka ilman tossuja. En tiedä mitä ihme ominaisuuksia jossain "juoksusukassa" on, kun mielelläni oleellisinta on että jalan alle ei jää mitään saumoja tai muita taitoksia, jotka rikkoisivat jalat. Ja jos ne kestää kulutustakin niin vielä parempi.
Olen samaa mieltä. Mutta olen myös samaa mieltä markkinapuheiden kanssa. Mikä lie tässä maailmassa sitten toteutuu, niin sitä tässä katsellaan kuin kuuta taivaalla.