Eli kunnassa ajankohtaisena olevan, johtaja-Mikon ja minun välillä ei ole mitään yhteistä. Olen kerran hänet jossain tavannut, muistaakseni toistakymmentä vuotta sitten. Mutta se pääasia, eli minun oikea nimeni ei ole mikko eikä minulla ole mitään tekemistä tämän herran kanssa.
Hattua toki nostan, että omasta kunnasta löytyy halukas rekeä vetämään, mutta se ei taas minulle kuulu, kun en enää maksa kuntaan verojakaan enkä asu enää siellä vakituisesti. Tämmöinen tuli vain tässä pilkkikisojen yhteydessä esiin yhdessä tilaisuudessa, joten korjataan se nyt tässä, ettei kenellekään jää vääriä luuloja.
Väärinkäsityksien välttämiseksi
4
212
Vastaukset
- PELLEJÄ
Ainahan täällä juorutaan. Mutt kukin tietää asiansa paremmin kuin sivulliset joten pyttyä pesään vain.
- IsoPahaSusisi
Totta kai nimesi on Mikko, kysymys on vain siitä, kuka niistä. Oletko Koo, Mii vai Kipinä? Mitä sanot jos puhkun ja puhallan sinut maahan ja syön parempiin suihini, ainakin yhteen niistä. Otetaan luulot pois, väärät myös, mutta millaisia ne oikeat ovat? Puhalletaan yhteiseen hiileen, lottaa ottaan ja kato pelkele, se on siinä!!!
- karvamaisteri
Meitä ei vähempi voisi kiinnostaa vaikka oisit poronpaska
- korvaministeri
Mistä lähtien se olis omin päin osannu kirjottaa, kengänpohjiin korkeintaan. Eikä niihinkään, ko muistaa pittää poronpaskapussit aina matkassa ja käy tyhjentämässä Nepalissa hyysikkään, ettei nyt sentään ihan pusikkoon tai pellolle. Hygienia on tärkeää myös tunturissa, joten mars siivoamaan tuntureilta poronpaskat pois. Muistakaa pestä kädet ettette saa myyrätartuntaa tai vielä pahempaa, esimelkiksi rottakuumetta:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464
