Golfmailat aloittelevalle naispelaajalle

Golfmailat

Olen pari vuotta sitten suorittanut green cardin, mutta vasta nyt hankkimassa omia välineitä. Valitettavasti asun paikkakunnalla, jossa ei ole demo-mahdollisuutta ja kyselenkin teiltä kokeneemmilta, mitkä olisi aloittevalle naispelaajalle sopivat, kohtuu hintaiset mailat? Mitä eroa esimerkiksi on Wilson staff -merkin seuraavilla seteillä:

Wilson Staff Ultra TDX
Wilson Staff Golf Di11
Wilson Staff X-31 MOI
Wilson Staff 1200 MOI
Wilson Staff 1200 GE

Onko jokin muu merkki, jossa olisi hyvä hinta-laatu-suhde, ja joka olisi aloittelijalle sopiva, kuitenkin niin, että pelaisin sillä muutaman vuoden?

1

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • averna_

      En osaa kommentoida noita vaihtoehtoja.. yhden valmistajan kesken hinta kuitenkin jossain määrin korreloi laatuun. Itselläni on Di9-setti ja olen ollut todella tyytyväinen - helpot ja luotettavat mailat.

      Voi olla, että asut jossain ihan korvessa :) mutta luulisin että usean sadan euron sijoituksen takia voi jo vähän matkata kokeilemaan mailoja. Monet pro shopit golfkentillä ja ihan golfliikkeetkin antaa testata mailoja vaikkei sitä erikseen mainostaisi.

      Osta mailat jotka tuntuu hyviltä ja joiden hinta ei hirvitä. Niin itse ainakin tein ja hyvin on mennyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1349
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      51
      968
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      369
      798
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      759
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      122
      686
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe