Huulikoru työpaikassa

Elei

Mitä töitä saa, jos on huulikoru? Joissain ammateissa ja työpaikoissa lävistyksiä on ilmeisesti alettu hyväksyä jo vähän, mutta haluisin tietää mitä töitä huulikorun kanssa saa. Ja jos jossain työpaikassa/ammatissa ei hyväksytä lävistyksiä, mutta ei haluu ottaa korua pois voiko sen korvata häivekorulla, jolloin lävistystä ei huomaa niin helposti? Missä ammateissa/työpaikoissa voi tehdä tällein?

Etukätee jo kiitos kaikille ketkä vastaa (:

3

174

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asiakaspalvelutyössä ei ainakaan katsota hyvällä näkyviä lävistyksiä, mutta tääkin varmasti on ihan paikkakohtaista. Elintarvikealallakaan ei saa olla lävistyksiä sellaisissa kohdissa, mitä ei voi peittää vaatteilla, joten häivekorukaan ei tässä tilanteessa auta. Samoin sosiaali- ja terveysalalla lävistykset lisää infektio- ja työturvallisuusriskiä, joten sitä ei suositella ja joissakin sos. ja terveysalan yksiköissä lävistysten pitäminen on ehdottomasti kielletty.

    • Elei

      Okei, kiitti paljon (:

    • mömmö6

      Kai se on ihan paikkakohtasta hyväksyykö ne lävistyksiä vai ei:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      172
      1522
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      115
      1088
    3. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      15
      934
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      37
      895
    5. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      78
      811
    6. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      34
      782
    7. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      771
    8. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      54
      755
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      25
      739
    10. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      70
      701
    Aihe