Kämppis Espanjaan!

SannaJ

Eli suunnitelmissa olisi lähteä kesän jälkeen espanjaan töihin. Kesän ajattelin vielä olla töissä suomessa koska työpaikka on kuitenkin valmiina ja saa sitten vähän valmiiksi kerättyä rahaakinnn.

Toivottavasti joku nyt innostuisi ideasta ja halauaisi lähteä valloittamaan kanssani Espanjan !

Jos nyt vähän vielä esittelisin itseäni, olen 19-vuotias nuori nainen Turusta. Olen sosiaalinen ja tykkään pitää hauskaa ja juhlia! Kämppikseksi haluaisin suunnilleen saman ikäisen tytön tai pojan

8

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unohda...

      Siis Espanjaan, ja töihin????

      Onko sinulla siellä jo työpaikka valmiina? Jos ei, niin unohda koko juttu.

      Olet varmaan lukenut lehtiä, että Espanjan työttömyysprosentti on yli 25%, ja nuorisotyöttömyys yli 50%, joten ulkomaalaisen, kuten espanjalaisenkin, on käytännössä mahdoton sieltä töitä löytää.

    • Lillye

      Itse olen muuttamassa espanjaan barcelonaan elokuun viimesinä päivinä. Oon 21-vuotias tyttö Hämeenlinnasta. Itellä jonku verran kavereita barcassa ja toisin kuin ylläoleva väittää, ovat he kaikki saaneet sieltä töitä ja asunnon ja elävät elämänsä parasta aikaa omien sanojensa mukaan.
      Barcelona ainakin on aivan ihana paikka ja voin suositella!
      Jos haluat kysellä lisää tai ylipäätään kiinnostuit, niin pistä mailia osoitteeseen [email protected]
      :))))

    • espanjaan..

      Minä lähdössä kesän jälkeen Fuengirolaan töihin :) Oletko jo löytänyt seuralaisen?
      Ja oletko suuntaamassa mihin päin Espanjaa? :)

      • SannaJ

        En vielä. Annatko sähköpostin tai löytyykö sulta facebookkia niin olisi helpompi jutella (:


    • miltsukkan

      Onko sulla jo valmiina työpaikka? mua haluttais hirveesti kanssa lähtee ite oon 19vuotias tytsy helsingistä.. tulin eilen takaisin espanjasta poikaystäväni luota! ota yhteyttä =) tai miköä sun fb on?

      • Sannaj

        http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn


      • Sannaj
        Sannaj kirjoitti:

        http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn

        Mulla loppuu työt suomessa elokuun lopussa niin suunnitelmissa on lähteä espanjaan kuukaudeksi eli menopaluu liput sitteb sen kuukauden ajan etsin töitä ja toivn mukaan niitä löydän ja sitte jos saan töitä niin jään pidemmäksi aikaaa :p


      • ssusannna_
        Sannaj kirjoitti:

        Mulla loppuu työt suomessa elokuun lopussa niin suunnitelmissa on lähteä espanjaan kuukaudeksi eli menopaluu liput sitteb sen kuukauden ajan etsin töitä ja toivn mukaan niitä löydän ja sitte jos saan töitä niin jään pidemmäksi aikaaa :p

        Hei! Minne päin Espanjaa oot aatellu? :) Itellä ois kova halu lähteä Gran Canarialle (Las Palmasiin) pidemmäksi aikaa, mutta en tiedä mitä sielä oikein tekisin, eikä lomaillakaan viitti kovin kauaa.. Las Palmasissa on yks suomalainen firma (puhelinmyyntiä..), jonne pääsee töihin, jos vaan vapaita paikkoja on (yleensä on :D). Mut ei tuokaan työ oikein houkuttele. Kielipäätä mulla ei myöskään oo sen vertaa, et voisin jotain muuta yrittää.
        Mut kiinnostais kyllä kovasti lähtee vaikka syksyksi/alkutalveksi sinne tai vaikka ens vuoden kevääseen asti, ja tosiaa ois kyllä kiva kun sais seuraa. :) Ite haluaisin ainaki aluksi tonne Palmasiin ees vähäks aikaa vaikka vaan kavereita moikkaamaan, mut voin kyllä sitten lähtee muuallekki. Oon tosi avoin kaikille suunnitelmille. :)

        Jos kiinnostuit niin voitko vaikka laittaa mailia? [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      120
      2239
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      55
      2174
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      6
      1402
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      76
      1393
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1140
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      979
    Aihe