Sinkuille kysely taide- ja kulttuuritarjonnasta

Sinkkukysely

Opiskelen Humanistisessa ammattikorkeakoulussa kulttuurituotantoa, ja teen tällä hetkellä lopputyötäni Taidehallin kanssa. Toteutan sinkuille suunnatun tilaisuuden Taidehallissa elokuun lopulla. Sinkkuja otetaan harmittavan vähän huomioon palveluita suunnitellessa. Tapahtumia, lomamatkoja ja ruokapakkauksia löytyy perheellisille, mutta ei juurikaan sinkuille. Miksei taide- ja kulttuuriala huomioisi sinkut tarjonnassaan, jotta heidän ei tarvitsisi etsiä toisiaan kapakoissa tai täysin sattumalta?

Sinkut voisi tuoda yhteen mukavan tekemisen äärellä. Taidehallin sinkkutilaisuus sisältää opastuskierroksen, sekä taidetyöpajan pienryhmissä. Sinkkutilaisuuden tavoite ei ole parittaa sinkkuja toisilleen, vaan luoda osallistujille miellyttävä olo ja antaa mahdollisuus tavata kohtalontovereita mukavissa olosuhteissa.

Jotta saisin tilaisuuden järjestämiseen lisätietoja ja lopputyölleni tietopohjan, olen avannut Webropol-kyselyn sinkuille suunnatusta kulttuuri- ja taidetarjonnasta. Pyytäisinkin teitä vastaamaan kyselyyn, ja ilmoittamaan halutessanne siitä myös muille sinkkuystäville. Mitä enemmän vastaajia, sitä enemmän laadukkaita tapahtumia sinkuille kulttuurin- ja taiteen kentällä. Kysely umpeutuu 29.6. Kyselyyn osallistuneiden kesken arvotaan pääsylippuja Taidehalliin.

Linkki kyselyyn:
http://www.webropolsurveys.com/S/49386B39088E43AE.par

Kiitän jo etukäteen avustanne, ja kiinnostuksestanne sinkkujen taidetarjontaa kohtaan.

Ystävällisin terveisin,
Erika Haavisto
Kulttuurituotannon opiskelija
[email protected]

1

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kova kohtalo

      "kohtalontovereita"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      36
      2194
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1777
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      124
      1634
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1336
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1060
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      925
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      811
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe