Itse lähden todennäköisesti loppukesästä, ja olisi kiva tavata myös muita suomalaisia au-paireja :)
Ketään lähdössä au-pairiksi Hollantiin?
11
341
Vastaukset
- tuutti
Mitä kautta löysit perheen?
- :)))
Mille suunnalle hollantia oot menossa? :)
- oranjee
Heippa :) aupairvuoteni lähenee loppuaan (kaupungit Haag & Amsterdam) mutta syksyllä aloitan opiskelut A'damissa eli Hollannissa asuminen jatkuu. Jos tarvitset apua kavereiden etsinnässä (tää on kaikille muillekkin) tai haluat kysyä jotain aupaireilusta Hollannissa tai yleensäkki jotain tästä maasta niin kirjoita osoitteeseen: [email protected] viestiä :)
- walker1234
moikka, itsekin lahen auppariksi hollantiin! minne pain oot menossa? voitais vaihtaa s postiosoittita?:)
- 2maankansalainen
Hollannista juuri kotiuduin ja ikävä on suuri! :) Hollannissa on paljon suomalaisia aupaireja, host -perheenikin tulee ottamaan suomalaisen minun jälkeeni (asuvat Utrechtin lähellä). Merimieskirkon kautta voi tavata muita suomalaisia tai sitten ihan vaan kirjottelemalla erilaisiin fb:n au pair -ryhmiin. Kannattaa hengailla siellä myös muun maalaisten kanssa kuin suomalaisten. :) Ottakaahan kaikki irti au pair -ajastanne! :)
- jonnaum
Moikka mariamaria! :) oon lähössä syyskuun alussa auppariksi hollantiin! laitatko sun s-posti osoitteen niin laitan sulle viestiä niin jutellaan lisäÄ? :) ois kiva tutustua muihinkin siellä päin oleviin !
- ....................
Hei täällä yksi Hollannissa asuva au pairi :) Jos haluat lähteä kahville ym laita viestiä [email protected]
- EmpiresFade
En ole au pairina, mutta olisi kiva saada jotain suomalaisia kavereita taaltakin pain maailmaa.
- Aupairhollanti
Minäkin menossa haagiin parin viikon päästä! kiva ois tavata suomalaisia :) [email protected] voi laittaa sähköpostia , kiitos !
- aupairiksi lähdössä
Olen lähdössä au pairiksi Amersfoortiin kesäkuun puolessa välissä. Olisi kiva tavata siellä muitakin suomalaisia!
- au pair
Olen lähdössä kuukauden päästä Hillegomiin au pairiksi. Löytyykö lähistöltä muita au paireja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81692- 891165
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1171157Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51963Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63864Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli200813Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253746- 81743
- 35699
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42653