Moi! Olen kuullut todella moneen otteeseen kauniitten naisten sanovan ja todella kauniskasvoisten naisten yökerhoissa ja kuppiloissa ympäri Suomea,että kaikki parhaat miehet on varattuja joko naiselle tai miehelle! Niin monta kertaa olen kuullut tämän ja todella kauniitten naisten suusta mitä pyörinyt noissa yökuppiloissa. Siis kaikki parhaat miehet ovat homoja tai naisen kanssa naimisissa olevia! Mitä ihmettä tämä tarkoittaa ja mihin tämä analyysi perustuu? Olen nimittäin niin monta kertaa kuullut tästä,että haluan kysyä täällä jo tämän. Pyydän olkaa ystävällisiä ja kertokaa mihin tämä perustuu! Nimittäin itse tunnen erittäin tasokkaita ja tyylikkäitä sekä oikeasti todella hyvännäköisiä sinkkumiehiä niin samalla tavalla tollasetkin pitäisi olla hyviä kaiken jären mukaan! Jos ajattelee tuota naisten ajattelemaa kaavaa niin mikä tuohon on syynä? Ja just näitä parhaimman näköisiä miehiä on aina oikeessa elämässä tuolla ulkona. Ei todellakaan missään juoru lehissä/7 päivää lehissä huomattu monta kertaa.
Mitä tarkoitaa kun kuulee ympäri maailmaa naisten sanovan tämän!
9
320
Vastaukset
- No ehkä ne
yökerhoissa viihtyvät bilehileet eivät ole tajunneet sitä, että ne parhaimmat miehet todellakin valitsee puolisokseen luomun ja järkevän naisen, eikä mitään trendien perässä juoksevaa pinnallista kanaa, joka luulee olevansa kovankin luokan kaunotar ja voivat sitä ollakin typerien miesten keskuudessa, haluttua tavaraa.
- Joten kyllä
kysyntä kohtaa tarjonnan baareissa. Ei pitäisi olla valittamista kenelläkään..... ehkä 100 vuoden päästä ne keinotekoiset ihmisetkin ovat havainneet, että hupsista keikkaa, painovoima vie sittenkin voiton kaikesta, niin olisiko pitänyt tehdä nuoruudessa jotain toisin kun ei vierellä olekaan sitä tukevaa puolisoa tai siinä on joku idiootti, joka vieläkin haikailee "kauniin nuoruuden ja nuorien" perään tajuamatta että se omakin puu on jo lahonnut aikoja sitten??????
- näin se menee
No tuo tarkoittaa sitä että niin monet itsestään huolehtivat tyylikkäät miehet ovat joko naisen löytäneet tai sitten ovat homoja (homot yleisesti ottaen huolehtivat itsestään enemmän kuin heteromiehet). Ei se tietenkään tarkoita sitä että aina jokaisen kohdalla on näin!
- Moon M
No naisia alkaa aina panettamaan komeitten ja tyylikkäitten sekä hyväntuoksuisten miesten läsnäolo.
- Mikä helvetti
sun ONGELMA on, miksi provoilet??
- Royals M
Olen idiootti.
- gabro
Siksi että naiset on katkeria. Ovat pari kertaa saaneet joltakin luuserilta turpaansa ja alkavat kuvitella, että kaikki sinkkumiehet on samanlaisia. Moni tyylikäskin mies voi olla aikamoinen kusipää, vaikkei sitä huomaa kun kauempaa ihastelee.
- gaghsdfhsd
Kaikki etsivät sitä täydellistä. Sitä vain ei ole olemassa. Kun rakastuu se tuntuu täydelliseltä. Se on se mitä ei ihmiset tajua. Moni etsii sitä hyvännäköistä miestä joka olisi samalla henkisesti täydellinen.
Ja naiset kiinnostuuki aina varatuist miehist eli niistä mitä ne ei saa. Äly katsos puuttuu :)- 0700167167
Miehet on kuin parkkipaikat - parhaat on varattu ja vapaat vammaasille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414628Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532504Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391014Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh68879- 113868
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70844- 137795
- 48780
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48736