Naisella vain muutama hyvä ystävä - Mitä mieltä?

Olen joskus miettinyt tätä, että kun itselläni on vain muutama hyvä ystävä ja loput sellaisia tuttuja, joiden kanssa ei juurikaan tule vapaa-aikaa vietettyä. Niin onko kavereiden vähyys jonkinlainen turn-off miehen mielestä? Nykyaikana tuntuu olevan jonkinlaisena ihanteena sekä miehissä että naisissa ihminen, jolla on kymmenittäin ystäviä ja joka päivälle jotain menoa. Itselläni ei luonnollisestikaan ole joka päivälle menoa, ei edes joka viikonlopulle. Kaikki eivät vain ole ylisosiaalisia ihmisiä, jotka hyppäävät milloin missäkin teekutsuilla ja kissanristiäisissä.
9286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miettikääs oli sitten mies tai nainen niitä tosi ystäviä joille voi uskoutua asioissaan ja tietää etteivät jutut lähde juoruina eteenpäin on tosi harvalla tänä päivänä:((

Äänestä

Miehiä kiinnostaa enemmän pikkuhousujesi väri kuin ystäviesi määrä, paitsi jos he voivat saada ystävästä varasuhteen kun teillä menee poikki.

Äänestä

Voin ihan hyvin nussia naista jolla ei ole yhtään kaveria, jos kaverittomuus ei johdu rumuudesta. Mies sen sijaan ei pääse nussimaan ilman niitä vitun ksvereita. Mikä vittu siinä on että sitä perkeleen pillua ei voi antaa ilman niitä vitunvitunvitun kavereita vittu?! Vitun nussijat saatana kavereinenne haistakaa VITTU!

Äänestä

Minä ajattelen kavereiden vähyyden positiiviseksi asiaksi.

Äänestä
  • Sama täällä.

    Äänestä

Luulenpa että tuo on aika yleistä että on vain yksi tai kaksi läheistä ystävää ja useampi vähemmän läheinen tuttava. En tiedä miksi tuo olisi este millekään.

Äänestä

Nainen jolla ei ole kovin suuri kaveripiiri, olisi ihanne nainen. Harmi kun sellaisia on vaikea löytää.

Äänestä

Kyllähän se vähän turn-off on jos nainen ajattelee omilla aivoilla sen sijaan että kuuntelisi omaa kaveripiiriä tai hankkisi laajan kaveripiirin sen vuoksi että se on yhteiskunnallisesti katsottuna sosiaalisen eläimen merkki.

Jos naisella on paljon ystäviä, on nainen todennäköisesti valtavirran mukana menevä suupaltti joka ei ajattele omilla aivoilla. Tällaista naista olisi paljon helpompi ohjailla koska nämä naiset ovat tyhmiä kun he eivät käytä omia aivoja. Jos nainen on älykäs, ei häntä ole lainkaan helppo hallita ja hänessä on aina se uhka että hän jättää miehen jos mies ei ole yhtä älykäs. Tämän vuoksi valitsisin ennemmin tyhmän naisen joka kulkee valtavirran mukana.

Äänestä

Minua ei haittaisi, itse asiassa jopa pitäisin sitä positiivisena asiana naisessa. Toisin päin se ei toimi, sillä olen saanut pakit kahdelta naiselta kaverien puutteen takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


10 + 2 kirjoitti:

Olen joskus miettinyt tätä, että kun itselläni on vain muutama hyvä ystävä ja loput sellaisia tuttuja, joiden kanssa ei juurikaan tule vapaa-aikaa vietettyä. Niin onko kavereiden vähyys jonkinlainen turn-off miehen mielestä? Nykyaikana tuntuu olevan jonkinlaisena ihanteena sekä miehissä että naisissa ihminen, jolla on kymmenittäin ystäviä ja joka päivälle jotain menoa. Itselläni ei luonnollisestikaan ole joka päivälle menoa, ei edes joka viikonlopulle. Kaikki eivät vain ole ylisosiaalisia ihmisiä, jotka hyppäävät milloin missäkin teekutsuilla ja kissanristiäisissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu