Tommi kauhiassa lyönnissä....7,5 metriä on saavutettu....tästä on hyvä herkistellä arvokisoihin semmoinen 7,8 metrin jättijytkykunto..!?
Evilä hurjassa iskussa....
8
113
Vastaukset
- ent.penkkiurheilija
Evilä hyppää 8m kunhan kaikki napsahtaa kohdalleen. Se ei riitä arvokisojen karsintoja pidemmälle, ei loppukilpailuun.
- Missä tsäkä
Jollakin 3,2 m/s myötäisessä 8 metrin rajan rikkominen Evilälle taitaa kisoissa olla mahdollista. Miehen "jutuissa" 8,2 m menisi jo treeneissä, kunhan saisi täysi vauhtisia juoksuja, ponnistuksen kohdalleen ja lankkunopeutta lisää. Unissaanhan mies on jo rikkonut 8,5 m ainakin isä Evilän mukaan, kun Tommi oli puhunut unissaan..!!??
- Özdä
Evilän aika on ohi jos sitä nyt sitten koskaan on ollutkaan (yhtä pronssia lukuunottamatta).
- vanhaerkki
Joo, on se kumma kun keihäässä pidetään jo kovana kun ylittyy 80m, sama on pituudessa, on todella kova tulos kun joku hyppää 8m?
Näitä pituuden 8 metrin ylittäjiä oli jo 70 luvulla ainakin kaksi. - vanhaerkki
vanhaerkki kirjoitti:
Joo, on se kumma kun keihäässä pidetään jo kovana kun ylittyy 80m, sama on pituudessa, on todella kova tulos kun joku hyppää 8m?
Näitä pituuden 8 metrin ylittäjiä oli jo 70 luvulla ainakin kaksi.Täytyy korjata senverran että se oli jo 60 luvulla Pentti Eskola ja Rainer Stenius.
- Juha82222222
HYppäsi yli 800metriä ja ei oo tosiaan mikään pelle.
Harvemmin hyppää silti 820 alkavia tuloksia mutta kesä on vasta alussa.
Kenties myöhemmin Olympialaisissa on kovassa tikissä, who knows??
Se oli hieno hetki mulle kun Evilä anteli hieman Niki Juuselalle suorassa lähetyksessä aikoinaan sillä tuo Juusela on aika-ajoin hyvin inhottava toimittaja.
Mm kerran sanoi typerästi ja tylysti Jonathan Åstrandille hienon suorituksen jälkeen;
-Ei se oikein hyvin mennyt kun huono aika.
Åstrand loi hämmästyneen katseen Juuselaan ja sanoi; -No ei se voi kovin kovaakaan mennä kun oli huonot olosuhteet mutta sentään voitin kaksi tummaihoista, tosi kovaa pikajuoksijaa.
Ei siis kovin huonosti mennyt Åstrandilta lol ja tää oli aika nolo juttu mikä vähensi rutkasti Juuselan arvoa toimittajana.
Myös Evilän haastattelussa liikaa kaiveli puukkoa veressä. - Jopa 805 mahdollista
Tommi matkalla Lontooseen...turistiksi....!!???
- Suomalainen sankari!
Evilästähän suunnitellaan urheilun
uutta Juhamietoa! Sankariurheilijaa,
jolla ei ole yhtään henkilökohtaista
arvokisavoittoa!
Ihan niinkuin hävityn sodan sankari-
veteraanit! Meiltähän tämä käy!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341947Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28891- 69855
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259732Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64717- 10696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132673- 26649
- 77648
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.201640