mietin tässä vaan että minkä kokosen venytyskorun voisin seuraavaks ostaa, kun mulla on vähän improvisoitu ratkasu tässä korvassa... 14mm tunnelin kaverina kuus 1.6mm korua ja yks 2mm, eli minkä kokosen venytyskorun ajattelisitte olevan ihan hyvä tohon?
minkä kokoinen venytys...
jepefsaear
595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suosittelen, että jätät siihen 4mm koska muuten voi tulla vähän hassunnäköinen korva... Ja tulevaisuutta ajatellen, jos joskus et haluakaan samaan korvaan kahta venytystä, niin 4mm palautuu vielä suhkoht normaaliksi. Tämä on vain minun mielipide tietysti, en tiedä mitä muut ajattelee asiasta. Itselläni on molemmissa korvissa 6mm ja tulossa ois 8mm ja siihen varmaan jätän. :)
on siis nyt 14, ei 4mm :D ja ton 14mm korun kanssa samassa reijässä tosiaan noi kaikki muut, eli mietin vaan että minkäkokonen koru tohon olis ok, kun ihan kunnon koru olis kivempi ku tää tän hetkinen ratkaisu :D
Aa, anteeksi. Tyhmä kun olen... Veikkaisin että siihen menis 18 mm koru, kerta noin paljon tavaraa siinä yhessä venytyksessä nytten. :D
noniii, kiitoksia avusta ! :D
Eipä kestä. :D Tosin, en oo ihan varma, voi olla että menis isompikin.