Olen tavannut muutamia kertoja naista, jonka kanssa henkisesti toimii ja on molemminpuolista halua nähdä uudelleen. Mutta nainen ei ole osoittanut mitään kiinnostusta esim seksiin tai siihen, että häntä jotenkin se nyt kiinnostaisi. Ei ole mitään kieltänyt mutta jotenkin naisista yleensä näkee, jos sitä haluaa. En tosin ole juuri yrittänytkään.. Yleensä teen tosi lieviä kokeiluita siihen suuntaan. Jos toinen ei vastaa, niin jätän siihen.
Jos häntä ei oikeasti seksi kanssani kiinnosta, niin olisko edes halunnut uudelleen nähdä?
Entä jos nainen miehestä kiinnostuu, niin tunteeko myös seksuaalista poltetta jo 1...2 tapaamisen aikana?
Hyvät ja huonot merkit tapaamisien jälkeen
8
277
Vastaukset
- gdoingadg
Minä ainakin huomaan heti ensimmäisellä kerralla, onko mies sen tyyppinen, että haluan tavata häntä jatkossakin. Sen, onko mies kiinnostava, huomaa siis heti.
Seksi ei välttämättä tule heti ensimmäisellä kerralla mieleen, vaan lähinnä se, onko mies sympaattinen ja samalla aaltopituudella. Ja sehän nimenomaan tekee sitten miehestä silmissäni seksikkään, tosin se voi tapahtua vasta seuraavalla kerralla, että ajattelen sitä puolta.Se sympaattisuus on siis se perusedellytys kaikelle.
Toisaalta jos mies, kiinnostavakin, vihjailee jollain tavalla seksistä jo ensimmäisellä tapaamisella, se olisi ainakin minulle selvä viesti, että sitä hän on pääasiassa hakemassa. Eli se voi olla kompastuskivi, joka saa naisen varuilleen.
Jos etsit tositarkoituksella naista elämääsi, älä edes viittaa sinne seksiin päin ensitreffeillä. Näin tämä ainakin toimisi minun kohdallani.- 6+11
Samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa. Eli seksiin liittyvät jutut oikeasti pois alussa --> On varmasti iso turn off naiselle, joka etsii vakituista kumppania, jos siis sitä itsekin etsit?
Ihmiset ovat erilaisia, mutta myös itselleni pienetkin viitteet siihen, että toinen on vain seksi perässä, saisivat fiilikset latistumaan. Tutustu rauhassa naisiin, seksi tulee sitten ajan kanssa.
Siis teillä on kuitenkin jo hellyyttä, läheisyyttä, pussailette jne mutta hän vetäytyy kun yrität hyväillä? Olisi varmaan aika puhua asiasta.
Yhtä lailla nainen haluaa miestä jo ensimmäisillä treffeillä kuin mieskin naista. Monella on edelleen kuitenkin estoja toteuttaa halua, koska edelleen meillä ajatellaan että "mies on vain seksin perässä" ja "nainen on liian helppo".
Mutta nyt on jo korkea aika puhua asiasta!- ap
Kun lievästi yritän niin hän ei reagoi mitenkään. Yleensä jos nainen haluaa - vaikkakaan ei halua ryhtyä, niin jotenkin siten reagoi että mies huomaa, että haluja kyllä on, mutta aika ei.
Eli pääkysymys: jos naisella on haluja mua kohtaan, niin tunteeko hän niitä yleensä jo eka treffeillä, vaikka ei ole tarkoituskaan niitä toteuttaa ja tyydyttää? Jos ei tunne jo melko alussa, tuluukokaan niitä enää?
Olen ollut pitkässä seksittömässä liitossa ja haluan varmistua, etten taas ole sellaiseen ajautumassa.- ~ciss~
Eihän sellaisesta voi varmistua, ettei ole joutumassa seksittömään liittoon, muuten kuin niin ettei ala mihinkään liittoon kenenkään kanssa. Voi tulla sairauksia - miehellekin.
Mutta joo. Jos nainen ei reagoi mitenkään niin mielestäni ei tunne seksuaalista vetoa, ja jos ei sitä tunne alussa niin ei myöhemminkään. Ja puhun nyt itsestäni :-D ~ciss~ kirjoitti:
Eihän sellaisesta voi varmistua, ettei ole joutumassa seksittömään liittoon, muuten kuin niin ettei ala mihinkään liittoon kenenkään kanssa. Voi tulla sairauksia - miehellekin.
Mutta joo. Jos nainen ei reagoi mitenkään niin mielestäni ei tunne seksuaalista vetoa, ja jos ei sitä tunne alussa niin ei myöhemminkään. Ja puhun nyt itsestäni :-DOlen ihan samaa mieltä. Jos ei tunne vetovoimaa niin ei tunne ja tuskin sitä myöhemminkään kehittyy.
- ap
Ongelma tutustumistilanteessa on usein se, että mies aika heti haluaa varmistua seksin toimivuuden, ennenkuin haluaa jatkaa suhdetta.
Nainen taas testaa miehen sitoutumishalua olemalla vaikeasti tavoitettava. Ei myöskään siksi suostu seksiin heti, että miehelle jäisi sellainen kuva, että hän ei tulevaisuudessakaan hyppää eka miehen syliin.
Mä jaksaisin odottaa vaikka kuukauden, jos vaan tietäsin että naisella kuitenkin halut jyllää, mutta yllä mainitusta syystä ei vielä ala.
Tämä nainen kyllä vastaa suudelmiin, mutta silloinkaan ei ala "kiemurtelemaan" siten mitä voisi halukas nainen tehdä. Suudelmat si siis intohimoisia.- ~ciss~
Heh, että ihan kuukauden odottaisit :D
Mä oon kerran odotuttanut yli 3,5 kk pelimies-lerssinvatkaajaa, joka minuutti oli sen arvoinen :) Ihme että ite jaksoin, kun pidin sitä niin hottiksena (enää en pihdeilläkään tarttuisi)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5222490Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512207Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032148Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491323- 971308
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle101175Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621111Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise891087Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035