Kenraali Vennään maalta kävi kylässä. Sanoma oli selvä. Hän anto ymmärtää, että nämä Suomen Kokoomus-kyvyt Kattaiset,Stuppit,Zysset tulee pikaisesti siirtää pois ulkoasiotten hoijosta.Nämä natointoilijat taitaa vaarantaa Suomen asemaa? Nyt tarvitaan Suomeen Väyrys Paavon ja Tuomiojan Erkin kokemus käyttöön. Kokoomuksen nappulaliiga voi hoijella noita kevyempiä sisäsiittosia asiota persujen, ruottlaisten ja vihreitten kans. Sotienki jälkkeen kokoomus huusi maalaisliitolta ja vasenlaitaisia apuun. Kannattaa ottaa tosiasiat huomioon tässä kokoomuksen pintaliidossa.
Kenraali kävi
19
155
Vastaukset
- kita kiinni siltä
Ja tuostakos meidän pitäisi pompata pystyyn löysät pöksyissä?
Paras osoitus naapurin kenraaleille, olisi näyttää mielipidetilastoa, joka näyttää noiden puheiden jälkeistä Nato-kannatuksen kasvua.
Sellainen hiljentäisi venäjän kenun suuta parhaiten seuraavalla kerralla.
Jos tuosta otetaan entistä mallia ja aletaan nyökkiä keneun puheiden takia, niin loppua ei ohjeille tule koskaan. - kekkosta kehiin
Joo Kokkoomuksen nappulaliiga ajaa Suomea Natoon ja sitä kautta vaarantaa Suomen asemaa.Kyllä kokeneet ymmärtävät ohjata Suoemen ulkopolitiikka paremmin ko nuo vöyhöttäjät. Muistetaanpa miten Urkki hoiteli asiat!
- heheee
vassarit tykkää kun venäjä meitä määrää
- Nootti pate
Väyrys Patehan se tilas avittamaan puheenjohtajaksi pääsyä varten !
- vasen yks kaks....
Nootti pate kirjoitti:
Väyrys Patehan se tilas avittamaan puheenjohtajaksi pääsyä varten !
Jyrki Siivonen sanoi aamutveessä, että nykyjohto Suomessa(= kokoomus) ei tajua missä mennään ulkopolitiikassa. Kannattaisi uskoa viisaampia. Kokoomus pitäs pudottaa seuraaveissa vaaleissa Soini tasokseksi poppooksi. Niinku sotien jälkeen nallekerho-hommiin sopivat.
- akt.
heh heee sielä samassa pöydässähän istuu viis muutakin törppöä
- jessus mitä juttua
Niin että pitäis nyökkiä ja nuolla ryssien takapuolta kun ne sattuu älähtämään jotain täyttä soopaa?
Jos sen pillin mukaan alkaa juoksemaan, niin loppua ei tule koskaan.
Hyvä kun sanoo juurikin sen, että meillä on sana vapaa, mutta äläs tule meitä neuvomaan.
Urkin aika oli ja meni, ei päde ne opit enään. Silloin oltiin neukkujen edessä kontillaan ja syötiin vaikka sontaa, jos niin käskettiin. Nykyään on onneksi jo toisin. - tämä on totuus
Mikä on toisin? Eikö hyvät suhteet Venäjälle ole tärkeitä?
Suomella on mennyt aina silloin hyvin, kun suhteet Venäjään ovat olleet kunnossa.
Venäjä vihamielisyys pitäis ehdottomasti haudata.
Esimerkkejä venäjän ystävyydenosoituksesta suomalaisia kohtaan:
- vapautti Suomen Ruotsin sortovallasta v1808
- tsaarinaikana kohteli suomalaisia asiallisesti
- Lenin myönsi Suomelle itsenäisyyden v1918
- yritti neuvotellen välttää talvisodan
- solmi erillisrauhan, ei halunnut tuhota Suomea jatkosodan päätteeksi
- kylmänsodan aikana suosi Suomea kauppasuteissa
Kaiken kaikkiaan Venäjä on erinomainen naapuri ollut Suomelle kaiken aikaa. - urkkki jess
Jessus näyttää tietävän mm. historian. Niin nokkavana kirjoottelle jotta ei vaan paskat tuu housuihin jos tulleeki tosi paikat ? Ei ulkopolitiikan hoito oo pikkupoikien hommia.
- ääni persuille
Ja että tulee tosipaikat eteen, jos ei heti nöykkäillä ja lopeteta sotaharjoituksia Kuopion itäpuolella, kun joku ryssä sattuu niin toivomaan?
Onneksi ei ulkopolitiikka ole teidän kommukoiden hallussa.
Mitäs jos kentsu sattuis huomena saamaan huonon aamiaisen, tai päätä kivistäisi liika ryyppääminen ja sanoisi, että meidän olisikin paras liittyä vallan Venäjän maahan.
Teidän mielestä se olisi vallan hieno ehdotus. Ei tarvitsisi katella kokkareiden Niinistöä, kun saatais Putini nokkamieheksi, sepä olisi hienoa?
Silloin pitäisi kyllä aina taputtaa, kun Putini tekisi näytösluontaisesti temppujaa, ilman paitaa tms.
Kyllä siinä ei isoa ulkopolitiikan tuntijaa tarvitse kun voi kohauttaa olkapäitä, jonkun kentsun kepillä kokeiluille. Sitähän se tässäkin taas oli. Äijä katsoi löytyykö teidän laisia vellipöksyjä, jotka nyökkivät samaan tahtiin, niinkuin ennen tehtiin. - nou takapuoli
Ei kai ne kaikki persut ole nuin pöljiä. Näillä palstoilla esiintyvillä on huolestuttava yhteinen piirre.
- osoitetaan paikkaa
Niinistö antoi nuuskaa kenraalille. Naapurin ukko oli aika hiljaista poikaa, kommentoi vain lyhyestä asiaa.
- ääni persuille
Hah hah, pakko nostaa hattua kokkari pressalle, suoraselkäisesti näytti kentsulle kaapin paikan, tässä maassa. Ei tarvii tulla naapurista neuvomaan.
Te vikiset vassarit, vikisette pelosta kun rotat nurkassa. Te vaan katsotte vierestä, kun naapurit tulee ja ostaa maan tutka-asemien vierestä, te nöyristelisitte jokaista pikku-ukkoa joka venäjä tänne lähettää, meitä muka neuvomaan.
Säälittäviä olette, hävetkää. - maat takaisin ja het
Taisi marakatti häipyä oman maansa ongelmien pariin, niihin ihmisoikeus viidakkoon. Jos Tarja olis vielä ollut olisi vain kravattia oikonut, onneksi ei ole enään. Niinistöllä olisi työ saada myydyt maat takaisin. Ainakin muutaman sadankilometri etäisyydeltä puolustusvoima alueilta. Miten tähäkin on päästy?
- Poismuutto
Mulla on se kokemus, että venäläisten kanssa voi vapaasti keskustella maailman menosta, avoimesti. Toista se on Kempassa, kun pitää nuoleskella tätä yhtä sakkia(sauna-seura)jotta saisi pitää työpaikkansa...No eihän siinä muu auta kuin muuttaa pois. Tietysti nuoret ja fiksut muuttavatkin, mutta samoin kannattaa iäkkäämpienkin, jos haluaa elämältään vielä jotakin.. Voisi muuttaa vaikka Venäjälle,kyllä se aina Kempan voittaa..
- ääni persuille
Vassarit hiljeni, kun niiden idolille lyötiin jauhot suuhun. Yhtä hiljaseksi meni Kempan vasurit, kun ryssän kentsu.
Kun Soinista ei tullut pressaan, niin Niinistö oli seuraavaksi suoraselkäisin.
Tuohan eilen nähtiinkin. - niet nato harasoo
Ei se kannata kokkoomuspoikien kerskailla. Kenu makaroovi toi viesti. Natovouhottajat pitäs panna sivuun että saahan rauhassa ellää Suomen maassa. Zysset,Stuppit , Kattaiset ja muukki polvihousupoijjaat tulis laittaa laijemmas ulkopolitiikasta. Sotkevat Suomen asiat.
- -----
"Rautaa rajalle" sanoo persu.
- ääni persuille
Tässä natoja kukaan tarvia tai haikaile. Se vaan on niin, että ryssän kentsujen on parasta olla sievästi kylässä, ei parane tulla meitä neuvoo.
Se on Kemijärven vanhojen komujen vain ihmeteltävä, mitä se on kun ei enää kumarrella ryssän suuntaan.
Politiikan asiantutijatkin jo kiittelee meijän kokkare pressaa, siitä kun tämä nakkas koepallon takas kentsun munille, niin että läsähti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481