Jep, hiukan hankalaa... Avomieheni on selvinpäin täysin depressiivinen, vetäytyvä, ei juuri koskettele, seksi ei oikein huvita ja televisio kiinnostaa jne. Kännissä/hiprakassa taas mieleton supliikki, seksikäs könsikäs, aina valmis, todella hauska jne. Rasittavaa...
Joo tiedän, että yksi alkoholismin oirehan tämäkin on, mutta nyt ei ole kyse siitä.Hän käy töissä, pitää huolta minusta ja lapsista, on perusmukava noin niinkuin muuten. Mutta on sietämätöntä kuulla ja nähdä ensiksi viikonloppuna järjetöntä palvontaa ja kehumista ja seksiä ja sitten kun koittaa maanantai niin mies muuttuu TÄYSIN !
Kokemuksia?
Vaihtuva "persoonallisuus" kännissä ja selvinpäin
9
700
Vastaukset
- huhhuh
Minulla ei noin suurta muutosta tapahdu.. Tarkoitan avokissani. Ja se on muutenkin toisin päin, selvinpäin ja kotona hän on vähän väliä kiinni minussa, tulee kiusaamaan kun teen ruokaa, pussailee niskaa kun yritän nukkua, kouraisee ihan mistä tahansa saa vain kiinni kun kävelen ohi, MUTTA kun emme ole kotona/kahdestaan/selvinpäin tuntuu kuin suhteemme menisi takaisin sille kaveri suhteelle jossa olimme pari kolme vuotta sitten.. Se on erittäin ärsyttävää, koska humalassa minä haluaisin häneltä huomiota, mikä on melkein mahdoton tapaus.. ELLEI hän tietty ole aivan sammumis pisteissä olevassa kännissä, silloin hän vaikka riisuisi minut alasti keskellä Turun katuja, mikä on melko noloa..
- YlösAlas
Tuttua on. Mies on vähän maistaneena mukava, juttelee ja halailee, vielä juovuksissakin hän on iloinen ja puhelias eikä mikään örveltäjä. Saan kuulla miten hirveästi hän rakastaa minua ja kuinka suhteemme on hänelle tärkeä. Näin aina perjantai-iltaisin ja lauantaina.
Sunnuntaisin minulla on ihan kuin eri mies. Hän ei hievahda makkarista ennen puolta päivää, herättyään menee olohuoneeseen katsomaan televisiota ja sanoo ensimmäisen lauseen ehkä joskus iltapäivällä kun tulee nälkä: Mitäs syötäis? Jos yritän jutella tai keskustella, saan yhden sanan vastauksia.
Se mies, johon aikoinaan ihastuin, oli tuo ensinmainittu. Oma vikani varmaan, etten selvittänyt hänen luonnettaan paremmin, tapasimme ravintolassa ja hän oli aina 'pienessä'. Tätä persoonan kaksijakoisuutta en kyllä ole vieläkään oppinut ymmärtämään. Kumpikohan persoona on se oikea hän?- Turhauttavaa elämää
Täydellinen kuvaus omasta parisuhteestani:)
En enää tiedä kenen kanssa asun ja elämääni elän - ja pohdiskelenkin olisiko elämä sittenkin helpompaa ilman tuollaista miestä.
Vastausta en vielä tiedä. - 3+18=21 öröö
Hei nainen.... voisko sun miehelläs olla kahen illan jälkeen sunnuntaina pien rapala?
- 3971
Nooh, jos ajatellaan niinpäin että kivaa kun ees joskus on?
- YlösAlas
Niin, no joo, mutta siihenkö pitää tyytyä? Kivaa ei tietysti tarvitse olla koko ajan, mutta tuo laidasta laitaan -meininki alkaa rasittaa.
- 27
Täällä myös kohtalon(onneton)toveri. Humalassa ja krapulassa mieheni tunnustaa rakkauttaan, ottaa kainaloon, suutelee oma-alotteisesti ja antaa seksiä. Harvemmin mitään näistä tapahtuu täysin selvinpäin.
- jipsus
minulla vähän samanlaista kestämistä tyttöystävän kanssa. humalassa muuttuu lähes täysin välinpitämättömäksi minua kohtaan, vähän tyyliin "hitto elän yksin teen mitä haluan". tuntuu että hän muuttuu täysin narsistiseksi, aivan eri ihmiseksi humalassa.. tekee myös tahallaan asioita mitkä tietää sattuvan minuun, asioita mitä ei selvinpäin tekisi ikinä.. suhteen alkupuolella sanoin asiasta, oltiin hetki erossa ja sanoin että mieti mitä haluat.. no minut halusi ja asioita mietitty parikin viikkoa, nyt pari kuukautta mennyt ja sama välittämättömyys alkaa taas tulla esiin. mitä tehdä, erotakaan en haluaisi, mutta en voi jatkaa näinkään. miten kertoa ihmiselle tällaista, vai onko tämä nyt vain niin että en osaa uskoa seurustelevani ihmisen kanssa joka ei olekaan sisimmässään niin hyvä kuin uskottelen.. ja tämä tauko suhteen alkupuolella johtui siitä että hän petti minua, katuu kuulemma hirveästi ja esittikin merkkejä siitä, mut tosiaan, mennyt pari kuukautta ja vähän pelottaa että tein virheen..
- samu
Tuttua täälläkin. En olisi ennen uskonut, että kenenkään persoonallisuus voi muuttua täysin eriksi humalan takia mutta nyt tiedän että voi. Enkä näköjään ole yksin.. Miehestä tulee nousuhumalassa puhelias "rakastan sua" tyyppi (kun ei siis selvinpäin sano sitä koskaan tai paljon muutakaan) ja humalassa ihan hirveä riidankylväjä. Mitkään arvot, joita selvinpäin pitää ominaan, eivät päde (esim. että lasten kuullen ei riidellä).
Olen niin kyllästynyt, että kysyinkin viimeksi kun hän oli humalassa, että kuka sinä oikeasti olet? Sanoi silloin, että nyt olen todellinen minä.. no selvinpäin oli sitten tietysti toista mieltä.. Onko tämä nyt sitten jonkin sortin skitsofreniaa???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652