Voiko 20-25 vuotias nuori nainen olla seksikäs ja kaunis? Vai voiko olla vain söpö, sievä ja babyface? Pitääkö olla 30 vuotias, että voi olla aidosti naisellinen ja kaunis? Itse olen 20 vuotias ja en halua olla sievä tyttö, vaan kaunis nainen.
Voiko parikymppinen nainen olla muuta kuin vain söpö?
7
437
Vastaukset
- rt7iujkmjnb
Naisellinen ja kaunis voi olla missä iässä hyvänsä, mutta jostain syystä parikymppiset ovat suurelta osalta just noita sieviä tyttöjä. Ja mikäs siinä on vikana? Kolmekymppisenä suurella tod näköisyydellä on naisellisen kaunis ja seksikäs.
- Voi voi
No onpa taas ongelma.
- niinpä niin
Tiedät varmaan itsekkin olevasi kaunis ilman että täältä tarvitsee hakea varmisteluja. Parikymppiset tuntuu täällä usein miettivän voivatko olla kauniita tai seksikkäitä. Miksei muka voi.
- Shole
Voi. Mutta kun nainen avaa suunsa, seksikkyys on silloin vaakalaudalla. Pätee varmasti naisten mielestä kyllä miehiinkin tasa-arvon nimissä.
- elämä on..
Samalla tavoin kuin vähemmän kauniit tietävät olevansa vähemmän kauniita niin kauniit kyl tietävät olevansa kauniita tai sit on joku paha itsetunto-ongelma. Tai no, voihan joku tietysti luulla itsestään liikojakin. Parikymppinen voi näyttää aivan hyvin naiselliselta ja seksikkäältä, sehän riippuu ihmisestä, no eihän sen ikänen naamaltaan oikein voi miltään kolmekymppiseltä näyttääkkään jossei puhuta niistä jotka elintavoillaan saavat itsensä vanhemman näköseks. Mut se onkin sit yleensä huonossa eikä kauniissa mielessä.
- Beauty pressure
Tiedän moniakin kauniita ihmisiä jotka tuntevat itsensä rumiksi ja lihaviksi, mikä lie syynä siihen , luulen että nyky-ajan ulkonäköpaineet ovat ainakin yksi syy.
- mies miettimässä
Ehkäpä kyse on vain siitä että ihmiset haluavat korostaa nuoruuttasi ja eivät halua antaa sulle mielikuvaa että olisit vanha. Siksi tytötellään. Naisia tytötellään niin pitkään kuin mahdollista ettei kelleen naiselle tulis olo "oonko jo liian vanha?"
Jos haluat olla nainen, ni käytät keskusteluissa itsestäni "nainen" ilmaisua. Halutessasi korjaat vaikkpa miehen tytöttelyn pieni pilke silmäkulmassasi "nainen" vihjauksella, niin hän siitä eteenpäin pitää sua naisena. ja vie puheessaan viestiä eteenpäin ja puhuu sinusta naisena.
Kenties voit käyttää joitainvaatteita joihin on kirjailtu joitain "woman" tai nainen.
Pyri rohkaisemaan ihmisiä kuvalemaan sua naiseksi.
On kohteliaampaa tytötellä 20v naista kuin rinnastaa hänet 30-40v naisiin.
Itsehän sinä sen päätät mikä olet. ja hymyllä vaan korjailemaan mielipiteitä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631415Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061389Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681235Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334960Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42927