Eli siis ongelmanani on ostamani rippimekko. Ostin Topshopin nettikaupasta mekon, mutta en tiedä olenko aivan alipukeutunut jos laitan sen omiin rippijuhliini.. Mekko on siis Chiffon bandeau dress (by rare) ja löytyy helposti laittamalla Googlen kuvahakuun! Toivottavasti joku kiltti ja ihana viitsisi ja jaksaisi auttaa minua näinkin pienen ongelmani kanssa joka häiritsee minua kovasti! Väri olisi koralli..(:
Auttakaa äkkiä!
tietämätön
9188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mekko on lisäksi aika lyhyt..!:/
Mustat ohuet sukkahousut sopisi mekon kanssa hyvin.
Et ole alipukeutunut. Siihen vaan kiva asusteet ja tosiaan sukkahousut minäkin tuohon laittaisin alle.
Nätti mekko. Laitat kaulaan jonkun näyttävän korun, joita on kaikki kaupat pullollaan tällä hetkellä ja vaikka rannekoru samaa sarjaa. Sitten kainaloon clutch-laukku ja hyvin hoidettuihin jalkoihin korkkarit. Voi olla myös sandaletit. En laittaisi asun kanssa mitään mustaa. Herätys suomalaiset, nyt on kesä, mustat sukkikset kaapin perälle ja värikästä ylle!
Minusta tuo näyttää enemmänkin topilta kuin mekolta. En itse ikikuna käyttäisi ilman housuja. Rippujuhla on kuitenkin semmoinen, että vanhempi väki saattaa katsoa aika pahasti... ei tuo mikään rippijuhlamekko ole todellakaan (vaikken mikään uskovainen olekaan, ajattelen vaan niitä vieraita ja sitä kun nolaat itsesi siellä pyllistelemällä ja vilauttelemalla).
Ai, ei meidän konfirmaatioon kyllä kuulunu pyllistely ja vilauttelu. Ettei vaan ois sinua pappi vähä juksannu... :D Tuuppasiko samalla?
Tuo on sopiva mielestäni, sillä kirkkosalissa olette kuitenkin albat päällä eikä mikään voi vilahdella niin kuin joku sanoi. Et välttämättä tarvitse edes sukkahousuja, jos vain tunnet olosi mukavaksi ilman niitä ja ilma on lämmin. Asusteina kaulakoru, ehkä käsikoru sekä korkokengät tai ballerinat. Hiuksiin voisi laittaa myös jonkin koristeen, kukan tai klipsin yms. :) itse olen viime vuoden riparilainen ja tänä kesänä isosena.
mun mielestä se mekko ei todellakaan oo liian lyhyt. on kesä, tuskin tarvitsee mitään mekkoa mikä ylettyy yli polvien kuumana päivänä! :--D
Aika tylsän näkönen on toi rippimekoksi. :/
Ehkä menis jos olis kiva mekkoon sopiva laukku ja muita asusteita. :)
Muista ostaa mekkoon sopivat kengät!