Ripsien pidennys + ripsille kariseva luomiväri = ongelma

Räpsyripsi

Juu, hankin eka kertaa nyt ihanat ripsien pidennykset, ja hitto. Käytän päivittäin runsaasti luomiväriä ja ostin vast ikään uudet siveltimet ja luomiväritkin, joilla pitäisi häämeikkikin tehdä vielä ihan parin viikon päästä.
No nytpä tässä tajusinkin, että luomivärit karisevat ripsiin ja koska ripsiin ei saa käyttää ripsiväriä, jää luomiväriä ripsiin koko päiväksi. Olen koittanut harjata, mutta ei sitä kokonaan pois saa. Onko kenelläkään mitään kikkoja tähän ja onko se ripsivärin käyttö ihan auttamattomasti poissuljettu vaihtoehto?

3

639

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • g

      Kasvoveteen kastettu vanupuikko.

    • oisko apua

      Oletko kokeillut vedenkestäviä meikkejä?

    • ripsitietoinen

      Kuulostaa hankalalta.... ainoo mika mulle tuli mieleen niin sitten kun pidennykset kasvaa pois, niin ala ota uudestaan vaan ala kayttamaan Revitalashia. Sen saa aika halvalla taalta: www.jtbeautyoutlet.fi. Silla tulee samanlaiset tosi pitkat ripset, parempi vaihtoehto kuin pidennykset (ja loppujen lopuksi halvempi!). Ei se muistaakseni mikaan saanto ole etta ei saa kayttaa ripsivaria, mutta kannattaa soittaa sinne paikkaan ja joka teki ripset ja tarkistaa. Ne varmaan sanoo sen sen takia etta kun ripsivaria ottaa pois, se kuluttaa pidennyksia aika lailla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe