Nokia tekee konkurssin ja Suomi tuhoutuu

jaksatte jauhaa jostain pimpanpuutteesta. Kohta meillä ei ole edes leipää.....

Kreikan tie on Suomen tie.
18182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei paljo jaksa säälittää potkuja saavat Nokian YTM:t. Sen verran isoa tiliä Nokialla on vedetty ihan amk-insinöörin koulutuksellakin, että niillä tuohilla on kyllä ollut jo kovasti naisten suosiossa, eli YTM.

Äänestä
  • nördet- johtajia lukuunottamatta- mitään YTM:iä ole.

    Äänestä

  • Ei ne nokian kirjoitti:

    nördet- johtajia lukuunottamatta- mitään YTM:iä ole.

    tavallista KT-väkeä ovat

    Äänestä

Suomi ei tuhoudu Nokian takia, vaan ehkä liialliseen maahanmuuttoon. Suomi on muuttumassa monikulttuurisekasotkuksi, jossa islam on mukana.

Äänestä

Hyvä vaan jos nykyinen talousjärjestelmä kokee globaalin romahduksen. Kaikki valta neuvostoille!

Ehkä se pimpulakin sosialisoituu siinä sivussa nykyaikaisen luksuspilluelitistmin sijaan.

Äänestä

Ei hän se vaikuta kun niihin jotka on nokialla töissä,
verotus on pahasta

Äänestä

angry birds pelastaa

Äänestä
  • Se ei työllistä kuin kourallisen ihmisiä

    Äänestä

pätkääkään... Pillu kiinnostais!

Äänestä

inseillä on isot velat omakotitaloihinsa. Saavat maistaa pian kapitalismin ihanuuden. Tuskin riittää luokanopettaja/sairaanhoitaja-vaimon palkka velkojen maksuun.

Äänestä

ole konkassa. Ja piremmän päälle saattaa olla hyväkin kun kaikki munat ei ole samassa korissa. Toivottavasti nämä Nokialta pois potkitut saavat aikaan uusia yrityksiä ja uusia innovaatioita.

Äänestä

Muistatko kun Ericsson romahti ja Ruotsi tuhoutui?

Äänestä

Älä höpäjä. Kerrankin jollakin politiikolla oli viisas, terve ja tuore näkemys, idea ja ehdotus siitä, mitä nämä kaikki nokialaiset voisivat alkaa tehdä, tai osa ainakin.

Äänestä

Lisää työttömiä suomeen, sitä suomi velkaantuneena kaipaa. ;-)

Äänestä

"Kreikan tie on Suomen tie."

Olisikin, alkaisi varmaan sitten tulla pimpelooraa kuin kreikkalaiselle gigololle ainakin.

Äänestä
  • Nythän sieltä kreikasta tulee miehiä tänne suomeen työn perässä. Ei tarvitse enää matkustaa suomesta kreikkaan löytääkseen kreikkalaista miestä. :-D

    Äänestä

  • UPDATE_9937198 kirjoitti:

    Nythän sieltä kreikasta tulee miehiä tänne suomeen työn perässä. Ei tarvitse enää matkustaa suomesta kreikkaan löytääkseen kreikkalaista miestä. :-D

    tonikeijuthan voisivat työllistää kreikkalaisia gigoloita

    Äänestä

  • Suomalaiset kirjoitti:

    tonikeijuthan voisivat työllistää kreikkalaisia gigoloita

    tekemään sen Kreikkaan. Suomeen ei kaivata lisää karvakäsiä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ja te vain kirjoitti:

jaksatte jauhaa jostain pimpanpuutteesta. Kohta meillä ei ole edes leipää.....

Kreikan tie on Suomen tie.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu