http://www.sciencedaily.com/releases/2012/06/120613133144.htm
Upouutta genomitutkimusta:
"The comparison of the genome sequences of bonobo, chimpanzee, and human show that humans differ by approximately 1.3% from both bonobo and chimpanzee. Chimpanzees and bonobos are more closely related, differing by only 0.4%."
Upouutta genomitutkimusta:
"The comparison of the genome sequences of bonobo, chimpanzee, and human show that humans differ by approximately 1.3% from both bonobo and chimpanzee. Chimpanzees and bonobos are more closely related, differing by only 0.4%."
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sehän tuli samaan aikaan :D
Luemme näköjään samoja uutisia :)
Laitetaan tuo varsinainen tutkimus tähänkin. Tuossa se artikkeli:
http://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/nature11128.html?WT.ec_id=NATURE-20120614
Tässä täytyy olla virhe, sillä palstakretujen mukaanhan ero on muistaakseni jotain 30 %, ja he sentään pääsevät todellisen tieteen lähteille evoyliopistoroskan asemesta.
"Tässä täytyy olla virhe, sillä palstakretujen mukaanhan ero on muistaakseni jotain 30 %, ja he sentään pääsevät todellisen tieteen lähteille evoyliopistoroskan asemesta."
Koska "tieteellinen kreationismi" perustuu vain tieteellisiin havaintoihin ja se on tieteen eturintamaa, se tietysti taas korjaa näkemyksensä uusimpien tieteellisten tulosten mukaiseksi: ero on siis sen mukaan sittenkin n. 1.3%. Tämä on selvää jokaiselle, joka on perehtynyt "tieteellisen kreationismin" tapaan luottaa tieteen tuloksiin ja tutkimuksiin.
Ei.....eiijei......tuo ei voi pitää paikkaansa......eeeeiiiiijeiiiiiiiii.....!
No vakavasti puhuen se varmasti pitää paikkansa, mutta mitä sitten?
Mikä siinä nyt niin mahtavaa on että henkselit alkavat paukkua?
Onko se nyt todiste sitten mistä?