Miehille kysymys!

8+17

Onko mielestäsi naiselle hame parempi (naisellisempi) vaate kuin housut?
Millainen hame erityisesti?

13

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Housut pois

      Ilman muuta hame ja lyhyt sellainen. Myös pitkä kukkamekko on naisellinen ja miellyttää silmää.

    • ...........

      Pidän hameista, mutta mitään erityistä suosikkia ei ole. Mieluummin vähintään polviin yltävä kuin joku minihame, joka minusta etenkin tietynlaisen tukan ja meikin yhdistelmällä tekee naisesta halvan näköisen. Voi lyhyet tietysti olla tyylikkäitäkin, kuten vaikka http://1.bp.blogspot.com/_KFEHcI4M9Bo/S9Z8XE68auI/AAAAAAAACgA/KHs9J5yk820/s400/hame1.jpg

      Hyvin valittu hame tekee minusta naisesta lähes aina viehättävämmän kuin housu-lajitovereistaan. Hame on melko harvinainen näky kyllä, harmi.

      • ...........

        Jos sanotaan vielä, että suosin kuitenkin enemmän löysiä kuin tiukkoja hameita. Tiukoissa hameissa on liian ammatillinen vire.


      • Ammatillinen vireeee
        ........... kirjoitti:

        Jos sanotaan vielä, että suosin kuitenkin enemmän löysiä kuin tiukkoja hameita. Tiukoissa hameissa on liian ammatillinen vire.

        Minä taas suosin tiukkoja. ja etenkin sellaisia jotka on tiukkoja yläosasta mutta löysiä alaosasta. OOOOhh. meitä on moneksi...


    • Pyllymies

      Tiukat pakaroita hyväilevät housut on ihan yhtä naisellise, etenkin yhdistettynä vähän korkeampiin korkoihin jotka nostaa pyllyn kauniista ylös.

    • Hame on

      vain houkutus.

      Parempi vaate olisi mekko ja mitä sen alla on.

    • mies miettimässä

      Mä lähden peesailemaan edellisiä kommentteja. Noi kuvat hameista oli hyviä ja just tuollainen hameen pituus on soiva. Paras hameen mitta on noin puoleen reiteen, eli tarkemmin sanottuna ei millaan muotoa minihame, mut kuitenkin jotenkin lyhyt, että reidet vilkkuu aika rohkeasti varsinkin istuessa tai silleen. Niin että hametta ei tarvi korjailla, ei paljasta liikaa, mut selkeästi reidet tarjoutuu ihasteltaviksi sopivissa tilanteissa.

      varmaan juurikin paras hameen mitta.

      Jos naisella on hyvät pakarat ni voi olla että housut menee ohi. eli farkkupeppu, jos nainen hyväksyy et housut saa puristaa ja ne on suht tiukalla ja pakarat viruttelee farkkuja samalla kun vyötäröä ei kiristä oikeastaan ollenkaan.

      Muutoinkin jotkut housut voi näyttää tosi hyvältä jos hyvät muodot.
      Jos erittäin hyvät muodot ni leggingsmäinen härskiys et kauniit muodokkaat pakarat pullistelee ja jokaisen ukon tekis mieli puristaa tuota pehmeeää äässiä.

      tai sit joku neito jolla on tosi treenatut pienet kivikovat pakarat

      Mut hyväpolvimittainen hame voi yhdistää noita kaikkia, et kyl se hame on. ja hameessa menee vaikka ois arkisempikin takalisto.

      Liekö pilkun viilausta mut jos pukeutuu seksikkäästi ni ehkäpä hameen alle sopisi niukat stringit ja hame nuoleskelee paljaita pakaroita.

      Hameen alle voi myös hyvällä itsetunnolla pukea sellaiset pikkuhousut joiden saumat piirtyy hameen läpi, koska jokainen luulee et ei löysän hameen läpi mitään rajoja näy. Pieni tuhma yksityiskohta jos hameen läpi piirtyy rajat jotka on jotenkin tuhmat ja paljastuu et naisen alusvaatemaku on seksikäs tai tuhma, ei tyttömäinen tai sellainen kiltti vaan onkin muuta kuin sloggit jalassa.

      Mut jokainen voi muotoilla asustaan haluamansa ja hamekankaan paksuus ja napakkuus ratkaisee lähtökohdat.

      Tuhmat pukeutuu tuhmasti ja kiltit kiltisti.
      Hame jättää tilaa mielikuvitukselle, vaikka oiskin jotain pikkutuhmaa viittausta.
      Housut paljastaa aika armotta kaiken varsinkin niille kelle se sopii ja on ok.

    • läählääh

      Kaunis nainen on hyvännäköinen missä tahansa vaatteissa ja ilman. Tiukat vartaloa myötäilevät housut tai hame ovat molemmat hyviä valintoja jos haluat saada miesten huomiota.

    • hfgdgfdh

      Ihan se ja sama kunhan ne on mun makuuhuoneen lattialla.

    • sillitrooli

      Polviin tai nilkkoihin yltävä hame on yksi naisellisimpia ja tyylikkäimpiä vaatteita mitä naisella voi olla. Toki hameen tyyli/ muoto täytyy olla suht minimalistinen, ei mikään romanihame hirvitys. Ja yleisesti naisen tyyli muuten, niin mieluiten ei mitään pakkelimeikkejä, ei hameen kanssa tarvitse olla kuin juhliin menossa tai muutenkaan mikään himomeikkaaja.

      Erikoismaininta isopyllyisille naisille, oikean muotoinen, tumma farkkuhame on ehkä seksikkäimpiä vaatekappaleita, mitä vähän liian isopyllyinen/ isoreisinen nainen voi laittaa päälleen.

    • aloittaja......

      Kiitos kommenteista!
      Taidanpa vaihtaa farkut verkkarihousuun... ei kun hameeseen! :-D

    • LeatherBoy69

      Nahkahousut tai GTFO.

    • hvawe

      Hame ehdottomasti. Valkoinen kevyt mekko on kaikkein söpöin. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1954
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      919
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      863
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      736
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      722
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      704
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      678
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      656
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      78
      656
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      204
      647
    Aihe