Naisen iskeminen

huhh

Nainen isketään helpoiten katulampulla.
Savisessa maassa esim, Ranskassa tolpat irtoaa parhaiten ja kops vaan,nainen on suorastaan vahaa käsissäsi.
Sähköiskun vaarakin on vähäinen tai oikeastaan olematon.
Italiassa naiset ovat kasvaneet evoluution seurauksena suuriksi,kun siellä kaikki lamput ja räppänät on ainakin 3 metrissä.

5

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie oon thomas

      Aijaijai. Sähän puhut raiskausjuttuja. :( naiset isketään sanoilla ja (teoilla):) eih...

    • Nuijalla vai halolla

      "Iskemis"-sana on tosi kummallinen ilmaisu kohdassa, jossa koetetaan tutustua miellyttävään ja kiinnostavaan ihmiseen. Onko sillä jotain tekemistä metsästämisen kanssa? Vai mistä hemmetistä noin kiero ajatus voi tulla? Ihmisiin tutustutaan ja sen seurauksena joko jotain kehittyy tai sitten ei, aina sen mukaan, onko molemminpuolisia mahiksia, kemioita, yhtäläisyyksiä ja / tai jatkumisen muita edellytyksiä.

      • King Corvax

        Sehän tulee englannin termistä "hit on women". Oikeastaan pitäisi siis puhua naisen päälle iskemisestä eli kimppuun käymisestä. Toinen termi on "pick up women" eli naisen poimiminen mukaan, mikä istuu paremmin suomeen.

        Suomessahan vastaava "hit" -tyyppinen sana on termi "vetäminen". Siinä, missä englannissa kaikkea "hitataan" (hit the road, hit on women, make a hit-song, hit it, hit me) tarkoittamatta että pyritään mitenkään väkivaltaisuuksiin, suomessa kaikkea vedetään (vedetään ryhmää, vedetään peppuun/ käteen, vedetään projekti, tehdään yhteenveto). Ehkä pitäisi siis puhua naisen vetämisestä.

        Ihmiseen voidaan tutustua kyllä, mutta valitettavasti se menee usein niin, että jollakin tavalla siihen toiseen ihmiseen on ensin "iskettävä" se tunne, että toinen kiinnostuu ja se useimmiten tapahtuu alkuvaiheessa. Siksi puhumme iskemisestä. Kun miettii niitä tapauksia, joissa "jotain kehittyy" niin niissä se jokin iskevä asia on ollut läsnä, ja vastaavasti, kun mietitään niitä jossa "ei kehity" niin tämä jokin on puuttunut. Iskemistermi on siis täysin paikallaan.

        Iskeminen on siis vaikutuksen tekemistä - vaikutuksen, joka on kuin isku -tuntuva ja yllättävä.


      • Wanhan Ajan tavat

        Kyllähän Suomessakin ennenvanhaan innokkaasti ''hakattiin'' ja ''haastettiin'' piikoja...


    • D Rex

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1998
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1037
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      877
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      763
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      751
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      13
      725
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      685
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      669
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      210
      668
    Aihe