gallup mistä ostatte alusvaatteenne?

Henna.H89

Itse olen tykästynyt älyttömästi changen alusvaatteisiin ostan sieltä nykyisin kaikki rintsikkani. Ne tuntuvat todella hyvältä päällä.
Ennen ostin halppis liivejä h&m, seppälä, lindex.. eivätkä ne istuneet ja tuntuneet niin hyviltä päällä,kun changen liivit.
Mutta olen myös harkinnut jos ostaisin jostain toisestakin erikoisliikkeestä alusvaatteita. En tule varmaankaan itse jatkossa ostamaan enää halpoja alus vaatteita. :)

9

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cjbvk123

      Näh, mä oon niin laiska ja köyhä, että ostan ne silti näistä halpis kaupoista, aina kun löytyy hyvät: tosi harvoin... Oon pienirintanen ja mua ärsyttää, se että 70a kokoset on lähes poikkeuksetta topattu täyteen, jotain snoopy kuvioisia tai istuu muuten vaa huonosti.. Siks mun pitäs mennä johki tällaseen change tyyppiseem kauppaan, mut ku keskustassa ei oo ja sitte nää patriciat perkeleen kalliita. Change on kai ihan kohtuu hintainen?

      • CurvyKate36E

        Mistä keskustasta ei löydy Changea? Helsingin keskustassa Change on Ateneuminkujalla.

        Pesen mieluiten rintsikkani koneessa, pesupussissa. Käsinpesumerkistä huolimatta useimmat rintsikat kestävät konepesun. Changen t-paitaliiveihin tuli konepesussa muhkuroita, jotka näkyivät paidan läpi. En osta enää Changen liivejä.

        Viimeisimmät rintsikat olen ostanut Sokokselta (Freyat hintaan 17 euroa) ja Stockalta (Sans Complexet normaalihintaan 29,90 euroa).


    • Jii-uha

      Itse ostan yleensä stockmann, lindex, joskus tosin anttila, cm, prisma. Aina ei meinaa löytyä helpolla sitä mitä hakee. Monesti liiveissä varsinkin kalliimmat, istuu paremmin. Snoopy yms kuvioidut ei oikein kyllä kiinnosta, niitä ei onneksi ole jokapaikassa tyrkyllä

    • **

      Liivit changelta pienen ympärysmitan vuoksi.
      Alushousuja lastenosastolta istuvat paremmin kuin naisten koot. Näitä milloin mistäkin (kapphal, h&m, seppälä, lindex..)

    • -mathilde-

      Ostan kaikki liivit Ranskasta, koska mulle sopivaa kokoa ja liivimallia ei Suomesta hevin löydy. Lisäksi kun joudun maksamaan niistä maltaita, haluan sitten myös mieleiset väriltä ja tyyliltä. Suomessa mulle tarjotaan aina vaan tylsiä beigejä tätimäisiä liivejä.... tai valkeaa pitsiä... hohohh.

      Kalliiksi tulee, mutta laadukkaat liivit maksavat itsensä takaisin siinä ettei tarvitse kärsiä selkäkivuista. Ja joku harrastus pitää mullakin olla :-)

    • ole hyvä

      Okei oon 13 ja koko 70A... Ostan yleensä lindex, seppälä ja tälläsistä, tulee halvaks ja istuu sopivasti tän ikäselle. Ja pidän myös enemmän topatuista vaikka mun rinnat näyttää isoilta muutenkin.

    • liivit oikean kokset

      viimeisimmät ostin prismasta .olen kokoa 90c.liivit sattu oikean kokoset aivan mahtavat pitää päällä.kiitos myyjä EIJALLE

    • Kaijaleee

      Rintaliivit ostan alusasuliikkeistä samoin kuin korsetit, koska palvelu pelaa.

    • helpme!

      mistä saaa bodytalkin rintaliivejä? Sellaisia joissa on irroitettavat olkaimet ja jotain kuvia?:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe