Heh! Laitoin eilen autoni nettiautoon ja jo tänään tuli kysely autosta:) En osaa tosin oikein englantia mutta siinä halutaan ostaa autoni ja että ostaja maksaa rahat tililleni. Täytyy sanoa että nopeea toimintaa ja pääsen eroon autostani....eihän asia minulle kuulu, mutta miten ostajan kannattaa viedä auto englantiin asti? no sama minulle, tärkeintä että kauppa käy:)
Ilmoitus autosta nettiin ja heti kysely:)
12
746
Vastaukset
- Hra Englantimies
Onnittelut siit että ostaja löysi auton itselleen näinkin kaukaa. Hänkin on ilmeisesti huomannut että saksassa kaikki on koijareita mutta suomalaiset sentään ovat rehtiä ja ennenkaikkea sinisilmäistä kansaa. Toimit vain hra Englantimiehen ohjeiden mukaan niin ( nyt tulee vaikea kohta ymmärtää) pääset rahoistasi varmasti eroon. Auto sensijaan pysyy sinulla edelleen.
- huolestuttaa
minä taas tehnyt kauppaa tim windsor nimisen auto diilerin kanssa.windsor asuu belgiassa ja myy bmw sekä mersedes autoja.nyt mennyt 3 vko lähetin windsorille 5400 e varaus ja rahti maksuja bmw 530d 2009 farkusta. yllättäen sähköposteihin eikä puheluihin enää vastata.auto on kuulemma laitettu tuleen 2vko sitten ja kehottivat ottamaan yhteyttä laivayhtiöön .loppusumma täytyisi maksaa autoa noudettaessa satamasta. windsor olisi myös itse paikalla tuo muillekkin autoja.et onkohan kukaan muu tavottanunt windsoria.
- Sillälailla...
huolestuttaa kirjoitti:
minä taas tehnyt kauppaa tim windsor nimisen auto diilerin kanssa.windsor asuu belgiassa ja myy bmw sekä mersedes autoja.nyt mennyt 3 vko lähetin windsorille 5400 e varaus ja rahti maksuja bmw 530d 2009 farkusta. yllättäen sähköposteihin eikä puheluihin enää vastata.auto on kuulemma laitettu tuleen 2vko sitten ja kehottivat ottamaan yhteyttä laivayhtiöön .loppusumma täytyisi maksaa autoa noudettaessa satamasta. windsor olisi myös itse paikalla tuo muillekkin autoja.et onkohan kukaan muu tavottanunt windsoria.
Ensin ketjun aloittajalle: Jos saat kyselyn muulla kielellä kuin suomeksi, UNOHDA se heti!
Sitten herra Windsorin kanssa kauppoja tehneelle aivokääpiölle: Onneksi olkoon, olet 5400€ köyhempi! - vain tosi ostajille
Sillälailla... kirjoitti:
Ensin ketjun aloittajalle: Jos saat kyselyn muulla kielellä kuin suomeksi, UNOHDA se heti!
Sitten herra Windsorin kanssa kauppoja tehneelle aivokääpiölle: Onneksi olkoon, olet 5400€ köyhempi!ai miten niin,enpä usko että itsekkään lähettäisit autoa ilman kohtuullista varausmaksua.täytyyhän windsorin varmistaa että ostaja on oikeasti ostamassa.ei sovi renkaanpotkijoille edulliset belgialaisautot!
- Kotimaahyvämaa
vain tosi ostajille kirjoitti:
ai miten niin,enpä usko että itsekkään lähettäisit autoa ilman kohtuullista varausmaksua.täytyyhän windsorin varmistaa että ostaja on oikeasti ostamassa.ei sovi renkaanpotkijoille edulliset belgialaisautot!
Kyllä välittäjän kautta voi kauppaa tehdä, mutta tuntemattomille ei rahaa pidä lähettämän ulkomaille.
- Provo....
Eli toisin sanoen et keksinyt mitään muuta kirjoitettavaa. Kohta kaikki haukkuvat sinua kilpaa, ja sitten kerrot vain vitsailleesi ja tienneesi mahdollisesta mr. Smith -kusetuksesta.
- ergeg434gff3f3f3f
Sopivan hinnan kun laitat niin ei mene kauaa kun jopparit soittelee..
Siellähän on ollu ainakin se systeemi jossa voit laittaa tiettyjä kriteerejä ja
sitten kun sellainen ilmaantuu niin saat siitä txt viestin. - 12+12
jooo,en löytänyt lehtijuttua joka taisi olla viime syksynä,mitenkä pyytävät juuri lähettämään rahaa rahteja ja varausta varten.Lopulta tietenkin sitten häviävät eikä mitään autoa ole oikeasti ollut olemassakaan.
Eli auto kannattaisi itse käydä tsekaamassa että on olemassa oikeasti.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9601607- Sunnish
Se on ihan sama lähetetäänkö me rahat suoraan Windsorille vai tehdänkö me kauppaa Suomalaisten kanssa. Autokauppa perustuu muuten aina vanhaan ja samaan huijaukseen molemmat pyrkii huijaamaan toista.
- H u i j a r e i t a
Hieman kyllä joudut maksamaa ETUKÄTEEN, ennen kun "he voivat maksaa",
voi kuitenkin ole että kun olet maksanut, et heitä tavoita, noin 99,99 % todennäköisyydelä.
tai toinen vaihtoehto että kyselevät autosi sijainnin ja hakevat VENÄJÄLLE joku yö,
HUOMAA vakuutus ei korvaa varkautta kun olet sen itse aiheuttanut.
Huijareita ovat, älä kertaakaan vastaa, - joopa joo
Minäkin laitoin autostani ilmoituksen kahdelle eri sivustolle ja molemmista tuli parin päivän sisällä englanninkielinen yhteydenottopyyntö. Poistin ne välittömästi, koska en todellakaan halua tulla huijatuksi. Jos sinä iloinen myyjä haluat, niin omapa on murheesi...
- topelius
Unohda koko juttu itse laitoin ilmoituksen että vaihdan auton hyvä kun
ehdin tekee ilmoituksen niin joku englantilainen olis ostanut auton mutta
ei muka ehtinyt hakee autoo heti mun olis pitänyt lähettää rekisteri-
ote luovutustodistus niin tää huijari olis lähettänyt sekin mulle jossa
olis varma kate täyttä paskaa koko touhu ÄLKÄÄ RUVETKO TE_
KEE MITÄÄN KAUPPOJA TÄN KANSSA tai jos haluatte lahjoittaa
auton niin sit on eri asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761