IKINÄ, vaikka oon ratsastanu 6 vuotta ja on oma hevonen?
Haluaisin kisata, mutta mun vanhemmat ei oo kovin innoissaan ostaas mulle kisavaatteita & kuljettamaan. Hevosella on kyllä ihan uusi kisahuopa yms. hevosen kisajutut.
Miten saan sanottua äidille ett mä haluan kisata, ja et tartten kisavaatteita? Laskeskelin hööksiltä HALVIMMAT ja niistäki tuli n. 140e. :// Ja ku kasvan vielä, niin ne pitäs ostaa väh. joka vuosi uudet ainaki parin vuoden ajan.
Onko noloo etten oo kisannu?
7
150
Vastaukset
- ´´howrse´´
ei ole noloa ettei ole kisannut!!!jotkut eivät halua kisata vaikka on ma hevonen/poni.Jotkut taas ovat ihan hulluja kisaamaan!!:)
- ´´howrse´´
sano äitilles että haluaisin kisata!ja tarvitsisin kilpa vaatteet!muista pyytää nätisti
- _katherine_
Seurakilpailuissa ei kilpailuasua tarvita.
Riittää pelkkä siisti ratsastusasu. Eli toisinsanoen yksiväriset rats.housut ja vartalonmyötäinen paita.
Aluekisoihin et vielä hetkeen pääse, joten kilpailuasua on turha vielä murehtia. - Kirjaudu sisään
Eikä mikä kysymys! :D
Ei tietenkään ole noloa. Kyse on siitä, ketkä tykkäävät kisata, ketkä ei. Tiedän monia hyviäkin ratsastajia, jotka eivät ole kertaakaan kisanneet. Toiset taas kisaavat tosi usein ja pitävät siitä. Se on miten tykkää.
Kerro äitillesi, että miten paljon haluaisit kisata, ja voihan niitä kilpavaatteita muualtakin ostaa kuin hööksiltä, tai tehdä jotain niiden eteen. Ei kaikkia työnnetä nenän eteen valmiiksi. Minun ainakin pitää tehdä jotain sen eteen, että saan esim ratsastus tamineita, tai minulle maksetaan tunti. (Vaikka teen kyllä ihan kesätöitä tällä hetkellä.) - ____________________
voisit lainata samankokoiselta kaveriltasi kisavaatteita? :) sehän ei haittaa vaikka olisi pari kokoa liian iso kisatakki. itsellänikin on 38 kun pienempää ei löytynyt, vaikka pitäisi olla 36 tai 37.
- MUTAPELLOLLEVAANNIIN
on se ny aika noloo. kaikki kunnon ihmiset kisaa veren maku suussa loppuun asti. ei ratsastus oo mistään kotosin jos kynnät sillä hevosella joka päivä jotain mutapeltoo.
- -anna-
Hei MUTAPELLOLLEVAANNIIN se eii oo yhtään noloo vaik ei olis kisannut. Ootko itse kisannut ja kauan?
nolooko? ei oo noloo vaikka et olis ikinä kisannut. Kerron sulle yhden jutun mulla on hannover-ruuna jolla en ollut ikinä kisannut kun sain sen enkä sen jälkeenkään mutta sitten äiti ilmoitti minut kisoihin ja kisasin sain 3. palkinnon. Aloin kisaamaan ja kisasin n.2 vuotta mutta sitten kisaaminen alkoi kyllästyttää ja lopetin sen. En ole kisannut sen jälkeen 4 vuoteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981653- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4251057- 166972
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 81699
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38665- 57661