..kun joudun "ajamaan" saman kohdan monta kertaa eikä silloinkaan kaikki karvat lähde! >:I
Joku Philips satienelle malli kyseessä. Ei ollut mikään kallis. Eli onko yleistä että joutuu ajaa samaa kohtaa monta kertaa? Mulla kohtuu paksut säärikarvat kyseessä, mutta ne vaaleemmatkin tahtoo jäädä vaikka epiloisin viisi kertaa saman kohdan!
Ärrrrr... jos kyse epilaattorista, suositelkaa joku tosi tehokas!
Onko mulla vaan huono epilaattori..
4
181
Vastaukset
- .........
Muutkin ovat valitelleet että Philipsin epilointijälki on huonoa. Itse en ole kokeillut laitetta mutta tavaratalossa vertaillut rakennetta. Philipsissä on erilainen epilointipää kuin Braunilla, ehkäpä ero syntyy siitä.
Tuosta hinnastakin vielä. Oma Braunini on halvinta mallia ja sellaisia saa näköjään netin hintavertailun mukaan viidenkympin molemmin puolin. Kalliimpia ei kannata ostaa, akkukäyttöiset on romua muutaman vuoden kuluttua kun akku menettää tehonsa eikä vesitiivyttäkään tarvita.
Braunillakaan ei kaikki karvat lähde kertavedolla, kyllä siinä joutuu ajelemaan muutamaan kertaan eri suuntiin kun karvatkin kasvaa vähän eri suuntiin. - Karvakammo
Phillips satinelle näyttää minullakin olevan, viitisen vuotta vanha. Kamalaa melua pitää, toivottavasti uudet ovat hiljaisempia, suunnittelen toisen härvelin ostoa.
Nykyään ajelen karvat luonnon valossa. Silloin varmemmin huomaan kaikki. Kyllähän niitä aina jää, kaikkea ei huomaa. Ja tietysti uusia karvoja koko ajan puhkeaakin ihon läpi. Joten seuraavana päivänä tilanne voi olla eri kuin ajaessa. Mutta hyvä valo on paras apuväline ajossa. Sekä riittävästi aikaa.
Eiköhän karvoissa ole sama juttu kuin rypyissäkin. Itse huomaa ne parhaiten. Karvat on kuitenkin ajettu, vaikka jotain jääkin jäljelle. Tuskin kukaan ulkopuolinen niin tarkkaan niitä ennättää katsoa, että huomaisi. - Meluaa
Kaikki epilaattorit pitävät meteliä. Melu johtuu mekaanisesta toiminnasta.
- Karvakammo
Jeps, jotain tuollaista olin kuullut. Ja uusi laite on ihan yhtä äänekäs, jonka tänään ostin.
Tänä aamuna ajoin karvat entisellä laitteella ja äsken katsoin, että ohutta ja paksumpaakin karvaa näkyy jo. Olen sitä mieltä, että eivät ole ajaessa jääneet, vaan ajamisen jälkeen nousseet esiin.
Olen jo aiemmin miettinyt, että katkeaakohan osa karvoista irtoamisen sijaan. Sillä muutenhan niiden pitäisi kasvaa esiin ohuina, ei terävinä. Hiuslaatunikin on heikko. Eli ilmeisesti muut karvat kasvavat vauhdikkaasti, mutta nekin ovat rakenteeltaan hauraita.
Kirjoitan sitten muutaman viikon päästä, oliko epilaattorin vaihdolla mitään vaikutusta ajotulokseen. Halpiskone on tämä uusikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837