Scitec Nutrition - Estro Dim kokemuksia

..**..

Moi,

kiinostaisi kyseinen tuote, onko kenelläkään kokemuksia?
Ainakin Fitfarm suosittelee, mutta olisi hyvä kuulla myös käyttäjien ajatuksia.. Tuotteen testitulokset ainakin kertovat, että kyseessä olisi ihan ok tuote..

14

3956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen23vee

      Tänään tuli just postissa, miehen kans alotetaan kokeileen noita.

      • möömö

        Minkälaisia kokemuksia teillä on tuosta käytöstä?


    • terveysmyrsky

      Otin juuri omaan verkkokauppaani myyntiin noita (http://terveysmyrsky.valmiskauppa.fi/index.php). Harva lisäravinne toimii noin hyvin ja selvästi kuin ESTRO DIM:n sisältämät D-glukaraatti ja diindolyylimetaani. Tarkoitukseni on kirjoittaa tästä vielä sivuilleni erillinen artikkeli, mutta lyhyesti:

      Testasin tuotteen itselläni ja eräällä neitihenkilöllä (sokkona). Omalla kohdallani annostus oli 2 2 ja aineenvaihduntaa boostaava vaikutus oli huomattava. Metaboliani on muutenkin nopea, mutta nyt hikosin todella paljon. Salilla sai jatkuvasti hinkata vettä otsalta. Tuote ainakin boostaa metaboliaa ja mahdollisesti poistaa myrkkyjä hien mukana.

      Neitihenkilötesti oli ns. sokkotesti. Kerroin kyllä tuotteen nimen, mutta en sitä mitä se tekee. Tuotetta rouskutettiin annoksella 1 1 ja raportti oli seuraavanlainen: libido nousi huomattavasti ja mieliala kohosi (molemmat johtuivat naisella ehkäisyvalmisteen haitoista). Myös takapuoli-reisi-akselilla tapahtui kuulemma muutosta (edelleen, ehkäisyvalmiste nosti hieman painoa). Tuote siis vaikutti hormonitoimintaan juuri kuten piti, ja sokkotesti vahvisti sen. Ja vaikutus oli nopea, alle kaksi viikkoa. Nainen on jo hommannut uuden purkin, eikä kuulemma todellakaan aio olla enää ilman tätä tuotetta :)

      Tiedän, että tiede ei aukottomasti tue näiden molekyylien toimintaa, mutta koska käytäntö osoittaa toisin, suosittelen kokeilemaan. Molemmat ainesosat on alkujaan eristetty luonnosta, ja molempia saa muun muassa parsakaalista. Niissä määrät ovat kuitenkin sen verran pieniä, että ainakaan mahdollista rintasyöpää ehkäisevää vaikutusta ei tule.

      Molekyylit eivät vaikuta juuri mihinkään lääkitykseen (teoriassa saattaa olla olematonta vaikutusta joihinkin ehkäisyvalmisteisiin, mutta Bayerin lääkärin mukaan riskiä ei ole) tai ruokaan/alkoholiin. Tuote alentaa estrogeenitasoja, joten vaihdevuosien jälkeen kannattaa harkita tuotteen käyttöä. Vaikka rintasyöpäriski saattaa pienentyäkin, niin liian alhaiset estrogeenitasot vaikuttavat haitallisesti luuston toimintaan.

      Miehillä tuote saattaa vaikuttaa positiivisesti estrogeenin ja testosteronin suhteeseen poistamalla elimistöstä vieraita estrogeenin kaltaisia yhdisteitä. Näitä saattaa joutua elimistöön esim. saasteista, muovista (mielestäni muoviastioita ei tulisi mikrottaa tai säilyttää niissä ruokaa) tai säilöntäaineista (esim. parabeeni kosmetiikassa). Käyttämällä esim. ESTRO DIM:iä ja vaihtamalla kosmetiikan jonkinasteiseen luonnonkosmetiikkaan, ja vääntämällä kuntosalilla raskaita perusliikkeitä, voivat testosteronitasot nousta hyvinkin luonnostaan keski-ikäisellä miehellä. Tämän huomaa yleensä jo siitä että parta kasvaa paremmin. Ja puolisot ehkä jossain muuallakin...

    • qwerty

      Minulla on huonoja kokemuksia. Tuli käytöstä monen viikon ripuli. Sain vatsani jälleen tasapainoon ja kokeilin jälleen estro dimiä. Muutaman tunnin jälkeen alkoi maha jälleen oireilemaan ja olen ripuloinut jo 2 päivää, vaikka otin vain yhtenä päivänä 2 kapselia. Onko sitten käyttämäni tuote pilaantunut, mene ja tiedä, mutta hyvin rajut oireet siitä minulle tulee.

    • Talikko

      Onko kellään tietoa miksei Estro Dimiä saa enää mistään verkkokaupasta?

    • lyyli1

      iherbistä tilasin

    • Miiu2

      Evira on kieltänyt maahantuonnin, ei saa myydä enää missään EU-maissa, luokiteltu uuselintarvikkeeksi. Omaan käyttöön voi tilata EU:n ulkopuolelta. Kannattaa muista silloin tullit..

      • mää myös

      • Porrasperälyyli
        mää myös kirjoitti:

        Tuolta löytyy. Tilasin itselleni. Ei mene mitään tulleja eikä alvia tarvitse maksa noin pienestä tilauksesta.

        http://www.iherb.com/Nature-s-Way-DIM-plus-Estrogen-Metabolism-Formula-120-Capsules/4117

        Kiitos tästä linkistä! Tilasin just näitä. Kannattaa tilata yksi kerrallaan, koska muuten menee tulleja, eli tulisi kalliimaksi. DHL toimittaa tosi nopeesti, noin viikossa pitäisi olla pillereiden täällä.


    • pukamaozzi

      Mitpäpä se EU ei kieltäisi, ja Suomi pikku munapää maa on ensimmäisenä ne kiellot ottamassa käyttöön..
      Vitun tumputtajien kuningaskunta..

    • omenatohveli

      Tietääkö joku saako vielä jostain jollain ilveellä Suomeen asti kyseistä tuotetta?!

      • mkis

        Netissä tarinoita siitä kuinka DIM on lisännyt rajusti hiusten lähtöä. Onko enempiä tietoja asiasta


      • DIMmiä

    • järki päässä

      Jos shitfarm suosittelee niin osta ihmeessä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe