Scitec Nutrition - Estro Dim kokemuksia

..**..

Moi,

kiinostaisi kyseinen tuote, onko kenelläkään kokemuksia?
Ainakin Fitfarm suosittelee, mutta olisi hyvä kuulla myös käyttäjien ajatuksia.. Tuotteen testitulokset ainakin kertovat, että kyseessä olisi ihan ok tuote..

14

8258

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen23vee

      Tänään tuli just postissa, miehen kans alotetaan kokeileen noita.

      • möömö

        Minkälaisia kokemuksia teillä on tuosta käytöstä?


    • terveysmyrsky

      Otin juuri omaan verkkokauppaani myyntiin noita (http://terveysmyrsky.valmiskauppa.fi/index.php). Harva lisäravinne toimii noin hyvin ja selvästi kuin ESTRO DIM:n sisältämät D-glukaraatti ja diindolyylimetaani. Tarkoitukseni on kirjoittaa tästä vielä sivuilleni erillinen artikkeli, mutta lyhyesti:

      Testasin tuotteen itselläni ja eräällä neitihenkilöllä (sokkona). Omalla kohdallani annostus oli 2 2 ja aineenvaihduntaa boostaava vaikutus oli huomattava. Metaboliani on muutenkin nopea, mutta nyt hikosin todella paljon. Salilla sai jatkuvasti hinkata vettä otsalta. Tuote ainakin boostaa metaboliaa ja mahdollisesti poistaa myrkkyjä hien mukana.

      Neitihenkilötesti oli ns. sokkotesti. Kerroin kyllä tuotteen nimen, mutta en sitä mitä se tekee. Tuotetta rouskutettiin annoksella 1 1 ja raportti oli seuraavanlainen: libido nousi huomattavasti ja mieliala kohosi (molemmat johtuivat naisella ehkäisyvalmisteen haitoista). Myös takapuoli-reisi-akselilla tapahtui kuulemma muutosta (edelleen, ehkäisyvalmiste nosti hieman painoa). Tuote siis vaikutti hormonitoimintaan juuri kuten piti, ja sokkotesti vahvisti sen. Ja vaikutus oli nopea, alle kaksi viikkoa. Nainen on jo hommannut uuden purkin, eikä kuulemma todellakaan aio olla enää ilman tätä tuotetta :)

      Tiedän, että tiede ei aukottomasti tue näiden molekyylien toimintaa, mutta koska käytäntö osoittaa toisin, suosittelen kokeilemaan. Molemmat ainesosat on alkujaan eristetty luonnosta, ja molempia saa muun muassa parsakaalista. Niissä määrät ovat kuitenkin sen verran pieniä, että ainakaan mahdollista rintasyöpää ehkäisevää vaikutusta ei tule.

      Molekyylit eivät vaikuta juuri mihinkään lääkitykseen (teoriassa saattaa olla olematonta vaikutusta joihinkin ehkäisyvalmisteisiin, mutta Bayerin lääkärin mukaan riskiä ei ole) tai ruokaan/alkoholiin. Tuote alentaa estrogeenitasoja, joten vaihdevuosien jälkeen kannattaa harkita tuotteen käyttöä. Vaikka rintasyöpäriski saattaa pienentyäkin, niin liian alhaiset estrogeenitasot vaikuttavat haitallisesti luuston toimintaan.

      Miehillä tuote saattaa vaikuttaa positiivisesti estrogeenin ja testosteronin suhteeseen poistamalla elimistöstä vieraita estrogeenin kaltaisia yhdisteitä. Näitä saattaa joutua elimistöön esim. saasteista, muovista (mielestäni muoviastioita ei tulisi mikrottaa tai säilyttää niissä ruokaa) tai säilöntäaineista (esim. parabeeni kosmetiikassa). Käyttämällä esim. ESTRO DIM:iä ja vaihtamalla kosmetiikan jonkinasteiseen luonnonkosmetiikkaan, ja vääntämällä kuntosalilla raskaita perusliikkeitä, voivat testosteronitasot nousta hyvinkin luonnostaan keski-ikäisellä miehellä. Tämän huomaa yleensä jo siitä että parta kasvaa paremmin. Ja puolisot ehkä jossain muuallakin...

    • qwerty

      Minulla on huonoja kokemuksia. Tuli käytöstä monen viikon ripuli. Sain vatsani jälleen tasapainoon ja kokeilin jälleen estro dimiä. Muutaman tunnin jälkeen alkoi maha jälleen oireilemaan ja olen ripuloinut jo 2 päivää, vaikka otin vain yhtenä päivänä 2 kapselia. Onko sitten käyttämäni tuote pilaantunut, mene ja tiedä, mutta hyvin rajut oireet siitä minulle tulee.

    • Talikko

      Onko kellään tietoa miksei Estro Dimiä saa enää mistään verkkokaupasta?

    • lyyli1

      iherbistä tilasin

    • Miiu2

      Evira on kieltänyt maahantuonnin, ei saa myydä enää missään EU-maissa, luokiteltu uuselintarvikkeeksi. Omaan käyttöön voi tilata EU:n ulkopuolelta. Kannattaa muista silloin tullit..

      • mää myös

      • Porrasperälyyli
        mää myös kirjoitti:

        Tuolta löytyy. Tilasin itselleni. Ei mene mitään tulleja eikä alvia tarvitse maksa noin pienestä tilauksesta.

        http://www.iherb.com/Nature-s-Way-DIM-plus-Estrogen-Metabolism-Formula-120-Capsules/4117

        Kiitos tästä linkistä! Tilasin just näitä. Kannattaa tilata yksi kerrallaan, koska muuten menee tulleja, eli tulisi kalliimaksi. DHL toimittaa tosi nopeesti, noin viikossa pitäisi olla pillereiden täällä.


    • pukamaozzi

      Mitpäpä se EU ei kieltäisi, ja Suomi pikku munapää maa on ensimmäisenä ne kiellot ottamassa käyttöön..
      Vitun tumputtajien kuningaskunta..

    • omenatohveli

      Tietääkö joku saako vielä jostain jollain ilveellä Suomeen asti kyseistä tuotetta?!

      • mkis

        Netissä tarinoita siitä kuinka DIM on lisännyt rajusti hiusten lähtöä. Onko enempiä tietoja asiasta


      • DIMmiä

        http://eu.iherb.com/Source-Naturals-DIM-Diindolylmethane-100-mg-180-Tablets/53958

        Tuolta/tuota tilailen parin kuukauden välein. DHL toimittaa 3-5pv kotiovelle tullattuna, kyselee toki ensin hetun ja emailin textarina. Ei mene tullia tuosta. Viimeeksi tilattu kuukausi takaperin.


    • järki päässä

      Jos shitfarm suosittelee niin osta ihmeessä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      34
      5167
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      281
      5017
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      56
      4471
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      69
      2425
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      46
      1868
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      28
      1804
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      21
      1774
    8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      79
      1713
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      15
      1621
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1486
    Aihe