Vertaillaan itseruskettavia!

H3nn^

Itse olen käyttänyt Dove summer glow:ia ja olen tykännyt. Mutta haluaisin kokeilla muitakin. Kertokaas kokemuksia muistakin.

Kiitos! :)

3

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • of_triin..

      Itse olen ehkä huono sanomaan, mutta en ole koskaan ennen käyttänyt itseruskettavia voiteita. Joka kesä käyttänyt Doven päivettävää voidetta. Tänä vuonna päätin rohkaistua ja kokeilin Oriflamen itseruskettavaa ja se oli kyllä todella hyvää. Olen aina hieman pelännyt, että jos itseruskettavaa kerran laittaa niin jää rajoja ja tulee todella tumma vaikutus, mutta ei tuosta kyllä tullut. Nyt ehkä hieman jopa harmittaa kun olen aina aiemmin hylännyt haaveilut itseruskettavista kuvitelmieni vuoksi.

    • 22

      Minäkin käytin ennen Doven summer glow:a. Sitten sain näytteen YR:n Tiare tiare autopronzant self-tanner face & body-voidetta, joka on kymmenen kertaa parempaa kuin tuo Dove. Ainakin omaan ihonsävyn sopivampi "rusketus". Dovella tulin liian oranssiksi, mutta tuolla YR:n voiteella tulee aika lailla sen värinen miksi rusketun luonnostaankin auringossa. Tuo voide myös syvenee asteittain.

    • Fake Bake Fair (tilattu: www.jtbeautyoutlet.fi) on toiminut mulle parhaiten, vaikka haiseekin oikeesti aika pahalle.

      Nyt mulla on Piz Buin Shimmering (samasta kaupasta) johon en oo hirveen tyytyvainen. Siina ei oo hirveesti pigmenttia, ja ne hileet on alkanut vahan arsyttamaan. Vaihdan takasin Fake Bakeen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      71
      5545
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      273
      4866
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      40
      3174
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      3004
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      103
      2630
    6. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2102
    7. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      336
      2062
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      65
      1781
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1546
    Aihe