Kysyisin,

että kuinka paljon ehtisi laihduttaa 11 päivän aikana? :) Jos liikkuisi kaks kertaa päiväs ja söis terveellisesti, niin voisko siitä laihtuu 5 kiloo? Tai enemmän?

Ku aattelin et jos aamulla söis puuroo, polkis kuntopyöräl tai kävelis juoksumatol ja sit söis jottain terveellistä ruuakas ja hedelmii välipalaks kuin myös iltapalaks ja sit illal ois treenii sama ku aamul, et kuntopyörä tai juksumatol lävely tai sit jos säät saallii ni menis ulos kävelee :)

3

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -43

      Et kerro mittojasi laisinkaan.

      Itse olin aikoinani kovastikin ylipainoinen, kahdessa viikossa nutraamalla sain vajaa 10 kg pois, mutta huom., olin siis huom.ylipainoinen.

    • Siis oon paljonki ylipainoinen tyyppi.... Mittasuhteet on 162cm/120kg

    • junnallaan

      Aloita nutraaminen jos olet terve aikuinen, sillä saat aloituksen ja tsemppiä pudotukseen. Kuuri on tiukka ja huomaa että lisäksi saat syödä vihanneksia, niitä jotka kasvaa maanpäällä. Porkkana, maissi ja hedelmät ja marjat vain silloin tällöin, näin ohjeisti mua ravitsemusterapeutti.
      Olen saanut tiputettua 10 kg ja nyt se junnaa paikallaan kun syön normaalia ruokaa mutta vähemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      99
      4454
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2375
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2169
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      108
      2164
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      399
      1876
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      169
      1483
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1269
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1065
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      976
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      79
      850
    Aihe