tyhmä kysymys, mutta pitää kysyä.
Eli pysyykö se oma hiusväri aina samana ja kasvaa saman värisenä takaisin vai voiko se jotenkin vahingoittua värjäyksessä.
Minulla on aika vaaleat hiukset luonnostaan, mutta jos värjään ne mustiksi/platinaksi niin ei kai se oma väri jotenkin muutu? harmaannu tai jotain =)
pysyykö oma väri aina samana?
7
490
Vastaukset
- Pikkutytteli
No mulla oli pienenä ihan vaaleet hiukset, ei ois vaaleampia voinut ollakaan mut nyt oon 14v. ja mun oikee väri on vähän tummentunu, sellanen harmaampi vaalee, mut silti oon blondi ja tosi vaalee hiusväri! =)
Mut yleensä suomalaisten vaalee hiusväri tummenee vähän, äitin vaalee väri on tummennu ihan tumman ruskeeks... Serkun ihan blondi väri tummennu tummaks harmaaks... Onneks mulla ei oo käyny silleen.
Ei se värjäys aiheuta et se muuttuis mut ei kannata värjätä kun joskus saatat yllättyy jos hiukset on tummentunu... Mut ei kaikilla tummene, mut yleensä lapsuuden väri vähän tummenee. =( - vaaleahiuksinen
Oon itse kans blondi ja mulla oli ihan vaaleet hiukset pienenä, ja nyt oon 15 v ja ne on tummentunu aika paljon siitä mitä ne sillon joskus oli. enkä oo ikinä tummentanu hiuksia.
mulla on myös yks tuttu, joka on ollu kans pienenä ihan blondi ja nyt se on yli 40 v ja sillä on ihan ruskeet hiukset. eikä se oo ikinä värjänny.
mutta ei sun luonnollinen väri häviä vaikka värjäätki. kasvaa juuresta iha oma väri takas. :) Oma luonnollinen hiusväri ei muutu värjäämisen aikana mihinkään. itselläni aika suklaanruskeat omat hiukset, ja juurikasvu on sen väristä. ^.^ riippuu ihan iästä ja ihmisestä, geeneistä miten oma aito hiusväri muuttuu iän aikana.
- iowejoigwreoigjri
Ihan pikkupoikana hiukset oli vaaleat mutta aika pian sävy muuttui tummanruskeaksi, tämä väri on edelleen näin 37 vuotiaana ja hiuksiakin on vielä jopa päässä, tosin alkaneet päälaelta jo hieman harvenemaan.
Koskaan en ole värjännyt minäkään hiuksiani. - 8+19=sitä sietää miettiä
Kyllä se vähän saattaa muuttua. Mulla oli pienenä aivan blondit hiukset, oon nyt 13v ja hiukset on jo aika tummanruskeet (en oo värjänny ikinä) ja luulen että nää tummenee tästä iän myötä sellasiks haaleanmustiksi, ku äitilläki oli pienenä ihan blondit hiukset, mutta nykyään ihan mustat, eikä oo sekään ikinä värjänny. (:
- bhzhntg
Useilla on lapsena vaaleahkot hiukset ja aikuisena tummemmat. Ei se hiusten sävy kuitenkaan aikuisena enää yhtään mihinkään muuttu. Se on geeneissä. Värjäys muuttaa vain sen hetkisten hiuksien väriä. Tyvikasvu kasvaa sen värisenä kuin aina muutenkin. Vasta harmaantuessa hiustenväri jälleen "muuttuu"..
- uuuuuuu-
Usein syntyessä lapsella on tummat / mustat hiukset. Lapena vaaleat ja tummenevat iän myötä esim. vaaleanruskeaksi. Ja vanhana harmaat.
Mutta siis jos värjäät hiuksia niin se ei muuta sun uutta kasvavaa omaa väriä mitenkään :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096926Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1014600L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473888TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133290Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6301904- 661298
- 91269
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2021265Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551263Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481230