V I t t U sentään mä sanon. On se nyt kumma, kun kuvia vaihdetaan, kumpikin kommentoi toisensa ulkonäköä miellyttäväksi ja sitten vastapuolesta ei kuulukaan enää mitään! Voisi kai sitä suoraan sanoa, jos ei kiinnostakaan, etenkin kun sitä suoraan kysyy. Mutta ei. Täysi hiljaisuus.
Keräävätkö nämä tyypit kuvia johonkin "albumiinsa" vai ovatko nettitreffeillä juuri tuon kommunikointiin kykenemättömyytensä takia?
Keräävätkö nämä tyypit kuvia johonkin "albumiinsa" vai ovatko nettitreffeillä juuri tuon kommunikointiin kykenemättömyytensä takia?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei naiset uskalla sanoa suoraan et naama ei miellytä joten ne valehtelee ja sit lopettaa vastailun kun se on niin helpompaa.
No, joko eivät kehtaa sanoa suoraan että ulkonäkö ei miellytä, tai sitten on jostain muusta syystä tullut toisiin aatoksiin. Jos kaikki loppuu kuin seinään kuvien vaihdon jälkeen, on syy tod. näk. juuri ulkonäössä.
Kovin moni nainen ei halua loukata sanomalla suoraan mielipiteensä, mikä on tietysti suuri virhe. Vastaamattomuus loukkaa takuulla pahemmin.
Niin. Minua jos ei toisen naama miellytä, sanon sen suoraan, enkä ensin että hyvältä näyttää tai jotain muuta vastaavaa ja sitten lopetankin viestittelyn.
Itse en loukkaanu siitä, jos en jotakuta miellytäkään. Kaikilla kun ei tunnetusti ole sama maku.
hoh hoijaa.
Kykenemätöntä kommunikointia on kuvien arvosteleminen. "UUU JEE...oot tosi hottis! Miks tollanen nainen on netissä?! Laittaisin!!11"
Pistä kuvasi suoraan siihen profiiliin, niin suhun ottaa yhteyttä vain ne naiset, joita naamasi miellyttää.
Olen itse antanut kahdet naamapakit naiselle ja sanonut asiasta suoraan.
vitunväliä kiinnostaako vai ei.Suomiakat saamattomia vätyksiä,tälläkin deittisivulla useampikin reppana kuukausitolkulla valkkaa ukkoja itelleen ,kuin puhtaita sukkia pyykkikorista,mikään ei miellytä.
Minulle on käynyt muutaman kerran niin ettei vastapuolen naama miellytä eli on todella kaukana omasta mausta, sillon on pakko sanoa jotenkin hellävaraisesti ettei kiinnosta, komeaksi en ala sanomaan. Ja näissä tapauksissa se ulkonäkö on ollut niin kaukana omasta mausta etten treffeille edes viitsi lähteä tai muutenkaan kirjotella. Itselläni on kuva profiilissa eli sen näkee heti miellyttääkö vai ei.
Näin olen itsekin toiminut. Eikä tuollaisesta kenenkään tarvitse loukkaantua. Tai jos loukkaantuu, kertoo se huonosta itsevarmuudesta. Kaikkia kun ei koskaan voi miellyttää, oli miten kaunis/komea hyvänsä.