Kuinka jatkaa?

ihastunut ysiseiska(;

Kerroin yhelle jätkälle tykkääväni hänestä ja hän vastasi vain "ooooookeii"

2

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suorahko

      On aina hyvä asia olla rehellinen näissä asioissa. Eihän sitä voi tietää vaikka hänkin tuntisi samalla tavalla? Mutta suosittelisin silti kysymään suoraan, facessa tai kasvotusten, mitä mieltä hän on sinusta. Se on ainoa tapa tietää. Jos sieltä ei suoraa vastausta tule, suosittelen jankkaamaan jotta saat mielenrauhan. Luultavasti jätkä on sinkku jos jotain tollast on dusaillu, tai sit se vaa haluu sulta niinku monil ton ikäsil pojil on tapan. Ole suora

      • Juuri näin ei

        Nimimerkki suorahko neuvoo osittain metsään. Meissä ihmisissä kun on se vika, että emme oikein aina osaa itsekkään kertoa mitä tunnemme. Jos olet liian hyökkäävä ja esim. jankkaat, niin tulee äkkiä sellainen "pakenemisvaisto", että haluaa vaan tilanteesta pois. Jos jankkaat tuota niin vaikutat epätoivoiselta ja todennäköisesti mies sanoo ei päästäkseen eroon.

        Ajatteleppa jos minä tulisin jankkaamaan sinulle facebookissa: "Tykkäätkö musta? Sano nyt suoraan. Älä viittii hei sano nyt. Oikeesti. Voitko sanoo?" Miltä tuo sinusta kuulostaa?

        Hän hipelöi rintoja= On ainakin jossain määrin kiinnostunut, eli et ole aivan hirvitys, tai voi sinuun ainakin kännissä koskea. Toisaalta kuulostaa juuri siltä, että mies on vähän kiinnostunut, mutta ei halua mitään vakavempaa ja jos takerrut ja roikut niin karisee se vähäkin nopeasti. Jos sen sijaan pelaat oikein ja saisit miehen näkemään vähän vaivaa, ja sitten vasta lämpenisit enemmän niin mies voisi innostuakkin. Mene ja tiedä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      134
      1383
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      102
      1072
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      973
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      954
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      308
      832
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      803
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      702
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      666
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      648
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      614
    Aihe